Național Sebiș devine divizionara terță din cu cea mai lungă serie pozitivă. După ce au bătut și liderul Reșița, „alb-albaștrii” au legat al șaptelea meci din care pun la păstrare cel puțin un punct, în timp ce „roș-negrii” pierd a doua partidă a returului, după cea de la Hunedoara, de pe 23 martie. Trupa de pe Crișul Alb s-a dus la 2-0 în al doilea minut al reprizei secunde, a încasat golul de 2-1 după o oră de joc, dar a ținut de rezultat până la final.

Cum s-au marcat golurile:

• (min. 25): Enciu a centrat din dreapta și Szekely a înscris din plonjon cu capul, din 6 metri
  • (min. 48): După un atac prelungit al gazdelor, mingea ajunge la Vereș în stânga careului, juniorul centrează șutat și Szekely înscrie cu capul, din 9 metri
  • 2-1 (min. 60): Ene pătrunde pe stânga până pe linia de fund, întoarce mingea în spate, în 6 metri, de unde Staicu trimite în plasă cu stângul

Sebiș:Horvat – Pop,  Ciochină, Forisz, Onuțan – Ember, Mateucă (69 Petculescu) – Vereș (84 Bartok), Szekely (63 Teședan), Susan – Enciu. Antrenor: Cristian Todea.

ReșițaZimmermann – B. Szijj, Bactăr, Vlădia (88 Banac), Vadasis – Toma, Breșneni – Velcotă (59 Babei), D. Ene Vădrariu (83 Mustețea) – M. Staicu. Antrenor: Leontin Doană.

Cartonaș roșu: Toma (min. 76)

Arbitri: Dragoș Lunca ( Cluj Napoca) – Ioan Corb ( Satu Mare), Bogdan Gireadă ( Oradea)

Observatori: Cornel Pantea (Oradea), Teodor Biriș ( Hunedoara)

Liga a III-a (seria a IV-a), etapa a 26-a

CNS Cetate Deva – Crişul Chişineu-Criş 1-0
ACS Dumbrăviţa – Millenium Giarmata 4-2
Birău (22), Telescu (77), Voinea (86), Udrea (90+4) /Cochinţu (19), Daminuţă (66)
CS Ocna Mureş – Metalurgistul Cugir 2-3
Fl. Hidişan (42 – pen.), Coltor (56) / M. Neagu (38 – pen.), Ad. Cîrstean (47 – pen.), P. Păcurar (71)

16. Ocna Mureş 26 2 2 22 24-80 8
    Etapa viitoare, intermediară (7-8 mai): Ghiroda – Deva, Avrig – Sebiș, Reșița – Ocna Mureș, Cugir – Lipova, Alba Iulia – Dumbrăvița, Lugoj – Criș, Giarmata – Galda, Hunedoara – Cermei.