Juniorii U19 se întorc fără niciun punct de la Cluj
Universitatea Cluj a câștigat partida de ieri din cadrul Ligii Elitelor U19. După ce gazdele au deschis scorul, roș-albii au reușit să egaleze prin Mercioiu.
Jocul a curs în favoarea arădenilor și Rotea punctat pentru 1-2. Din nefericere, clujenii au întors partida și s-au impus în final cu 3-2.
Mihai Petcuț și Costel Bogoșel i-au trimis în teren pe Roșca – Dănilă, Borțiș, Popa, Turc, Ursoi, Onișor, Andrieș, Borcea, Marin, Negoescu.
Au mai intrat: Mercioiu, Rotea, Moldovan, Cleuță.
Victorie pentru UTA U17 la Cluj
Juniorii antrenați de Dinu Donca, Adi Ungur și Ștefan Boroș au reușit o victorie importantă la Cluj.
Aceștia s-au impus în fața celor de la „U” Cluj cu scorul de 3-0. Roș-albii au deschis scorul în minutul 17 prin Cristian Mihai, scor care avea să rămână neschimbat până la pauză. După ieșirea de la cabine, același Cristi Mihai a primit cartonașul roșu în urma unui fault dur (min. 51).
Chiar și cu un om în minus, UTA nu a fost afectată și a reușit să mai înscrie după doar două minute prin Lingurar. Ultimul gol a fost marcat de Babiciu (min. 80), intrat în minutul 78 în locul lui Bulza.
UTA U17: Tirian – Roșu, Mihai, Mare, Opriș, Popa, Bulza, Șerengău, Sarkozi, Varga, Lingurar.
Au mai jucat: Botoroagă, Babiciu, Ungurianu și Nagy.
În etapa următoare, la Arad sosesc echipele de juniori ale Științei U Craiova.