Învinsă clar în sferturi de Sportul Corona (2-18), AMEFA Arad a evoluat apoi în grupa 5-8 a Cupei României la polo, turneu desfăşurat în bazinul Steaua din Capitală. Echipa pre­gătită de Cristian Cosma s-a impus cu 12-7 în semifinale, în faţa Politehnicii Cluj-Napoca, goluri semnate de Băltean 3, Pîrîianu 3, Samuilă 3, Grama, Nagy şi Drăghici. În finala pentru locurile 5-6, AMEFA a cedat în faţa celor de la Rapid București, scor 13-7, reuşite arădene semnate de Pîrîianu 3, Băltean 2, Nagy şi Samuilă. În competiţia de la Bucureşti, echipa arădeană i-a aliniat pe: Hodăgeu, Mircea, Pîrîianu, Băltean, Furj, Maier, Marinescu, Palotaş, Grama, Nagy, Iscenco, Drăghici, Samuilă şi Laboncz. În grupa 1-4, Steaua s-a impus în prima semifinală cu 14-10 în fața eternei rivale Dinamo, iar CSM Digi Oradea a trecut de Corona Sportul Studenţesc cu 11-7. În marea finală, Steaua a câştigat cu 12-6 în faţa bihorenilor, trecându-şi în cont a treia Cupă a României consecutivă.