După ce UTA a pierdut în fața celor de la Poli Iași cu scorul de 2-1, duminică în cadrul celei de a șaptea etapă din play-out, antrenorul Nicolo Napoli s-a simțit ca și cum ar fi pe primul loc în play-off.

Gruparea ieșeană rămâne în cursa pentru evitarea retrogradării directe după ce a schimbat locurile în clasament cu AFC Hermannstadt, formație pe care o va întâlni în runda următoare.

La finalul partidei de la Arad, antrenorul celor de la Poli Iași și-a felicitat elevii, deși susține el că în repriza secundă ar fi avut două ocazii de a bate UTA cu scorul de 3-0.

Îi felicit pe băieți pentru că au făcut un meci foarte bun, au luptat până în ultima secundă. Prima repriză am încheiat-o cu două goluri avantaj, în a doua, am avut două șanse clare de a face 3-0, dar ultimele 20-25 de minute am suferit pentru că ei au încercat să egaleze. Dar este bine că am câștigat , a declarat Nicolo Napoli, la finalul partidei.