????????????????????????????????????

Câştigătorul ediţiei din acest an a Supermaratonului Bekescsaba – Arad – Bekescsaba a fost Janos Bogar. Maghiarul a parcurs cei 200 de kilometri în 18 ore, 17 minute şi 59 secunde. Arădeanul Andreas Bartok a câştigat proba de patine cu rotile, în timp ce în proba de şatefă – feminin Experienţa MultiSport Arad (Carmen Babuţău, Iulia-Olga Ghinga, Denisa Mateucă, Cristina Palcu, Ioana Reghiş) a ocupat locul III. În cursa rezervată cicliştilor primul a trecut linia de sosire timişoreanul Marius Vlad.
Au participat la ediţia a 18-a nu mai puţin de 955 de concurenţi. Premiile, în valoare de 8.000 de euro, au fost înmânate de Levente Bognar, viceprimar al Aradului, și Peter Szarvas, primarul oraşului Bekescsaba. Organizatorii competiției au fost: Primăria Arad, Centrul Municipal de Cultură Arad şi Buda Cash Bekescsabai Atletikai.