Pentru a treia oară în acest sezon, „roș-albii” se impun la Timi­șoara, contra lui ACS Poli, de data aceasta miza fiind un loc în semifinalele Cupei României Elite (Under 19). Mai mult, arădenii nu au luat nici acum gol, după 0-1 în campionatul Elite și 0-2 în prima rundă a retrurului Ligii a III-a. Sâmbătă, scorul a fost tot 1-0, doi dintre jucătorii care au călătorit vineri noapte de la Mioveni fiind decisivi.
În prima parte, UTA a fost extrem de agresivă, a ținut sus liniile și a făcut un pressing ce nu le-a permis gazdelor să construiască deloc. Pe finalul mitanului, mai precis în minutul 36, a venit și golul, reușit de fundașul Copaci de la punctul cu var. Stahl a făcut faza de penalty, croșetând mai mulți adversari și fiind oprit doar prin fault în careu. Același Stahl a mai scăpat o dată în aceeași manieră, dar în momentul finalizării i-a sărit mingea din gazon.
În partea a doua, lucrurile s-au schimbat. ACS Poli a dominat teritorial și-a împins puțin în corzi adversarul și a avut și două ocazii mari de a egala. La ambele, mingea a atins bara la finalizările lui Andreici și Dincă. Spre final, UTA a apărut din nou periculos în atac dar Țurcanu, Stahl și Toma au ratat ocazii importante de 0-2.
„Au fost două reprize diametral opuse. Prima ne-a aparținut clar nouă, cu multe recuperări departe de partea noastră și un joc combinativ bun. Practic, Poli nici nu s-a apropait de careul nostru. Apoi, după pauză, am cedat puțin inițiativa, am scăpat din două-trei situații grele, dar mai și puteam marca pe contraatac. După raportul ocaziilor de gol, dar și după aspectul ge­neral al meciului, calificarea noastră este meritată. Vom încerca să ne apărăm trofeul, urmărind – bineînțeles – creșterea individuală a copiilor noștri, de care astăzi suntem în general mulțumiți”, a menționat Dan Oprescu, antrenor la UTA II, alături de Cristi Păcurar, Adi Ungur și Vasile Sin.
Poli:  Contra – Hăruț, Filip, Fridrich, Podină – Andreici (min 89 Streini), Pop (min 68 Dincă) – Codrean, Oprea, Popan – Totic
UTA: Mureșan – Lazăr, Iuga, Copaci, Dinculescu – Pop, Brănișteanu – Costin (59 Țurcanu), Toma (90 A. Bodri), Mandache(63 Mandache) – Stahl (85 Mager).