Campionatul de Karate a fost câştigat de echipa Poliţiei Române

0
236

La Sala Polivalentă din Arad au avut loc, ieri, finalele competiţiei şi festivitatea de premiere a Campionatului de Karate al Ministerului Afacerilor Interne.
„În competiţie au „luptat” aproximativ 50 de sportivi, reprezentanţi ai structurilor M.A.I. din toată ţara, la două probe – kata si kumite, categoriile feminin şi masculin, concursul fiind arbitrat de o echipă desemnată de către Federaţia Română de Karate”, ne spune comisar Camelia Tuduce, ofiţer de presă în cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Arad.
Toţi cei care au urcat pe podium au primit diplome, medalii şi cupe, care au fost înmânate de către prefectul judeţului Arad, dl Cosmin Pribac, reprezentanţii MAI şi şefii inspectoratelor judeţene de poliţie, poliţie de frontieră, de jandarmi şi ISU Arad.
Competiţia a fost organizată la Arad, de către Direcţia Informare şi Relaţii Publice a M.A.I., în colaborare cu structurile teritoriale subordonate ministerului.

Câştigătorii:
Kata: Feminin
Locul I: Tănăsescu Corina-IJJ Prahova
Locul II :Mocanu Diana-IJJ Galaţi
Locul III:Grădinaru Georgiana-SOS Bacău
Locul IV:Nagy Gyuris Cătălina-ITPF Timiş

Masculin
Locul I: Tâmpeanu Mihai-IPJ Galaţi
Locul II :Bucur Marius-IPJ Braşov
Locul III:Plop Gabriel-ISU Hunedoara
Locul III:Chis Dan-IJJ Sălaj
Locul V:Dudaş Marius-IPJ Arad
Locul V:Calestru Valentin-IJJ Prahova

Kumite:
Feminin:
Locul I: Mocanu Diana-IJJ Galaţi
Locul II : Grădinaru Georgiana-SOS Bacau
Locul III: Nagy Gyuris Cătălina-ITPF Timiş
Locul IV: Tănăsescu Corina-IJJ Prahova
Masculin:
Categoria 67 kg
Locul I:Bîrgu Răzvan-SOS Bacău
Locul II :Dima Marius-ISUJ Ilfov
Locul III:Balaban Alxandru-IGSU
Locul IV:Suciu Bogdan-IJJ Satu Mare

Categoria 75 kg
Locul I:Tâmpenu Mihai-IPJ Galaţi
Locul II :Bucur Marius-IPJ Braşov
Locul III:Plop Gabriel-ISU Hunedoara
Locul III: Colta Puiu-IPJ Caraş Severin
Locul V::Dudaş Marius-IPJ Arad
Locul V:Necula Ion-IPJ Argeş

Categoria 84 kg
Locul I:Curileac Florin-ISUJ Satu Mare
Locul II : Popescu George-IPJ Teleorman
Locul III:Covaciu Ion-IJJ Mureş
Locul III: -Ciofu Florin –SOS Bacău
Locul V:Marinică Constantin-ISUJ Braşov
Locul V:Hriţcu Ion-ISUJ Hunedoara

Categoria peste 84 kg

Locul I: Tătar Marius-IPJ Arad
Locul II : Grigore Mihai-ISUJ Hunedoara
Locul III:Dumitraş Iulian-IPJ Iaşi
Locul III: Calestru Valentin-IJJ Prahova
Locul V: Ionescu Mihai-SOS Iaşi
Locul V: Popa Mihail-IJJ Neamţ

Pe echipe,
Locul I: IGPR
Locul II : IGJR
Locul III: IGSU
Locul IV: IGPF

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.