Cupa României, Turul al II-lea, rezultate și marcatori

0
148

Al doilea tur al Fazei Naționale a Cupei României la Fotbal, Ediția 2020/2021,
s-a desfășurat marți, 22 septembrie, de la ora 16:30, într-o singură manșă. Din cele 27 de echipe care erau programate să joace numai o parte au jucat în cea de-a doua fază. Unele echipe au avut probleme cu cazurile de COVID-19 în lot sau cu retestarea, astfel că nu au participat. Adversarele echipelor care nu au participat vor fi calificate în faza următoare, deoarece meciurile cu probleme nu sunt reprogramate.
În această fază a competiției au intrat 31 de echipe calificate din primul tur și alte 24 de formații care au evoluat în sezonul trecut al Ligii a III-a.
În urma meciurilor disputate în turul al II-lea al Cupei României, pe teren au obținut calificarea în turul trei următoarele echipe: Unirea Dej, Sportul Şimleu Silvaniei, Şoimii Lipova, Gloria Lunca Teuz Cermei, CSC Ghiroda şi Giarmata Vii, AFC Odorheiu Secuiesc, Viitorul Şelimbăr, Viitorul Dăeşti, FC Pucioasa, SC Popeşti Leordeni, CS Afumaţi, Agricola Borcea, CS Făurei, Dacia Unirea Brăila, CSM Focşani, Hușana Huși, CSM Ceahlăul Piatra Neamţ – în timp regulamentar – , CSC Dumbrăvița, Ştiinţa Miroslava – după prelungiri – , CSC Sânmartin și Metalul Buzău – după lovituri de departajare.
Rezultatele meciurilor Turului
al II-lea al Cupei României,
Ediția Națională 2020/2021:
Unirea Dej – Unu Fotbal Club Gloria
7-0
Andrei Pop (9, 52), Chirlejan Petruț (17 – autogol), Ionuț Frăsineanu (48, 58), Florin Blaj (75), Angelo Cocian (82)
CSM Sighetu Marmaţiei – Sportul Şimleu Silvaniei 1-2
Viorel Zbona (43) / Alexandru Cătuna (35), Răzvan Pop (81)
CSC Sânmartin – Luceafărul Oradea 8-7 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 6-5 la lovituri de departajare)
Ionuț Ban (10), Alexandru Sorian (48) / Carlos Covaciu (30 – penalty, 40 – penalty)
Crişul Chişineu-Criş – Şoimii Lipova 0-2
Claudiu Codoban (44), Cristian Gherasim (90+2)
Gloria Lunca Teuz Cermei – Progresul Pecica 3-1
Ionuț Ianc (34 – penalty), Gabriel Ciubotariu (43), Daniel Bulza (87) / Dan Puie (89)
Pobeda Star Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-1 în prelungiri)
Bogdan Fertu (98)
CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1
Ștefan Mardare (15 – autogol), Cosmin Mancaș (49), Lucian Simedru (76), Mahadi Kayondo (83) / Ștefan Mardare (22)
Unirea Ungheni – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1
Adrian Stoian (84)
CSO Cugir – Viitorul Şelimbăr 3-4
George Goronea (7, 78), Paul Păcurar (24) / Daniel Tătar (42), Adrian Cârstean (45), Andrei Roşu (48), Alexandru Neacşa (55)
Viitorul Dăeşti – Flacăra Horezu 5-0
Mihai Deaconescu (20), Florian Pîrvu (59), Florin Costea (65), Radu Georgescu (72), George Neacșu (90)
FC Pucioasa – Flacăra Moreni 2-1
Narcis Marina (36 – penalty), Crinel Stoica (44) / Alexandru Oaie (68)
Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6 după lovituri de departajare (2-2 după 90 și 120 de minute, 5-4 la lovituri de departajare)
Andrei Pavel (12), Andrei Badea (61) / Ionuț Ilie (8), Cosmin Munteanu (69)
Steaua Bucureşti – SC Popeşti Leordeni 0-1
Alexandru Mărgărit (77)
CS Tunari – CS Afumaţi 0-3
Claudiu Dragu (4), Mugurel Dedu (14), Robert Buduroi (72)
Agricola Borcea – Înainte Modelu 3-1
Ionuţ Zaina (50), Alin Robu (81, 88) / George Dobre (55)
Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei
2-3
() / Finea Roată (), Ștefan Banu (), Stelian Nicoliță ()
Dacia Unirea Brăila – Viitorul Ianca 4-1
Patrick Petre (45+1, 50), Robert Vîlceanu (52), Marius Cocîrlă (57 – penalty) / (autogol – 29)
SC Oţelul Galaţi – CSM Focşani 0-1
Gabriel Preoteasa (47)
Hușana Huși – Sporting Lieşti 2-1
Francis Agbleta (42), Adrian Viorică (76) / Alexandru Stan (19)
CSM Bacău – CSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4
Andrei Mateiciuc (12), Denis Botezatu (29), Răzvan Pîntea (34), Marius Matei (37)
CSM Paşcani – Ştiinţa Miroslava 0-2 după prelungiri (0-0 după 90 de minute, 0-2 în prelungiri)
Giani Unghianu (97, 118)
 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.