Zilele trecute a avut loc Cupa României la Box dedicată juniorilor. Aradul a fost reprezentat de trei pugilişti legitimaţi la Boxing Club Ruben Stoia. În total aproape 200 de concurenți din România s-au întâlnit la Zalău pentru a lua parte la Cupa României.

Arădeanul Cosmin Stoica, la categoria +80 kilograme, a fost învins în turul doi, iar Raul Sârb, în limitele categoriei 75 kilograme, a fost învins în prima manșă.

La polul opus, David Otvoș a reușit o performanță formidabilă în primul său an de juniorat. Acesta a boxat la o categorie superioară, trecând de la 46 la 50 de kilograme. Pugilistul arădean a pierdut în finală după ce inițial a câștigat în fața a doi sportivi din Galaţi şi Oneşti.