bierDupă înfrângerea cu Pâncota, Cugirul venea în excursie la Ineu, acolo unde formația lui Dan Mănăilă juca de amorul artei încă din startul play-offului. Fiindcă miza reală a lipsit, combatantele au jucat deschis, cu garda jos, iar asta a fost de bun augur pentru spectacolul fotbalistic. Vizitatorii au început ceva mai bine partida, iar Tăban și I. Radu au trimis cu capul peste transversală primele mingi utile venite în careul lui Cioară. Partida s-a echilibrat după un sfert de oră și, la o fază ce anunța mare lucru, arbitrul de centru a semnalizat henț în careu și a acordat penalty pentru zărăndani. A transformat precis Bier și era 1-0. Gazdele au fost doar trei mi­nute în avantaj și asta pentru că în mi­nutul 22, Radu a marcat și el de la punc­- tual cu var. Infracțiunea în suprafața de penalty, tot un henț, a fost comisă de Țoca. După exact o jumătate de oră, Alin Drăgan putea să-și aducă din nou în avantaj echipa, dar, scăpat singur cu Gurincu, nu a cadrat poarta. Finalul mitanului a aparținut cugirenilor, însă Câmpean nu a ajuns la centrarea lui Radu, iar Cioară a scos din vinclu „torpila” lui Potopea. Tot de la distanță, puțin pe lângă, a tras și Bier la prima fază a actului secund, însă adevărata ocazie de gol i-a aparținut lui Băd. Golgheterul Ineului a scăpat singur spre buturile adverse, dar a finalizat pe lângă. În re­plică, Ionuț Radu a tras la o palmă peste vinclu, iar Trășcan a șutat și el alături din poziție ideală. Ineul a forțat victoria în ultimele minute, însă lovitura liberă a lui Iambor a fost parată de Gurincu, iar Cornea a fost blocat în ultimul moment la numai 3 metri de linia porții adverse.
Formații:  CS Ineu: Cioară – Cornea, Nicolau, Ţoca (Talpaș, Kocsis), Tătar – Georgiu (Iambor), Bier, Francescu, Necşulescu (Tomuț) – Drăgan, Băd. Antrenor: Dan Mănăilă
Metalurgistul Cugir: Gurincu – Man, Cristea, Potopea, Ianc (Șuteu) – Câmpen (Itu), Neagu, Trăşcan, Tothă­zan – Tăban (Goronea), I. Radu (Iovănescu). Antrenor: Marius Opric