Parma a fost învinsă din nou în Serie A, de data aceasta la Verona, scor 1-2, în runda 22. Valentin Mihăilă a intrat în minutul 69, iar Dennis Man, introdus în minutele de final, putea deveni eroul oaspeților în prelungiri.

Gruparea „gialloblu“ a început cum nu se putea mai bine partida de pe stadionul „Marc’Antonio Bentegodi“. Kucka a transformat o lovitură de pedeapsă în minutul 8 și părea că Parma va întrerupe seria negativă. Însă bucuria oaspeților a durat doar cinci minute, Grassi înscriind în proprie poartă și stabilind totodată rezultatul primei reprize. În minutul 61, Verona a dat lovitura prin Barak, scrie digisport.

Cei doi români ce fac parte din lotul echipei Italiene Parma au început ca rezerve și au fost introduși în meci abia în a doua repriză. Valentin Mihăilă a fost introdus în teren în minutul 69, în locul lui Karamoh, în timp ce Dennis Man l-a înlocuit pe Conti la sfârșitul meciului în minutul 88.

Cu toate că a intrat abia la sfârșit Dennis Man și-a arătat aptitudinile în prelungirile jocului, când șutat o centrare excelentă pe Zirkzee, dar fotbalistul venit de la Bayern Munchen a tras pe lângă poartă.

Echipa la care a fost transferat arădeanul Dennis Man se află la a patra înfrângere consecutivă în Serie A și a noua în ultimele 10 partide. Parma a înregistat ultimul succes pe 30 noiembrie, 2-1 cu Genoa. Cu doar 13 puncte după 22 de etape, situația în clasament este delicată. Parma urmează duelul de pe teren propriu cu Udinese duminică, de la ora 13:30.