craiovasebisNaționalul a revenit pe primul loc din C4 după doar o etapă. Oamenii lui Gheorghe Feieș n-au avut vreo pro­blemă la Ișalnița, unde s-au închis cum trebuia în fața unei echipe care încă nu s-a bucurat de vreo victorie și au lovit letal în finalul primei reprize.
Alb-albaștrii au fost prudenți în defensivă, iar meciul l-au rezolvat în două minute, ultimele din primul act – În minutul 44, Sulea a deschis scorul cu un șut din careu în dreapta portarului, iar după un minut, Bozian l-a imitat, iar Naționalul a intrat cu 2-0 la pauză!
A doua repriză i-a regăsit liniștiți pe cei de pe malul Crișului Alb, care puteau marca cel puțin un gol, cea mai mare ocazie irosind-o Bozian, în ultimele minute, șutul său la colțul lung a trecut puțin pe lângă poartă.
„Știli” Abrudean n-a contat pe golgeterul Ionuț Radu, suspendat datorită cumulului de avertismente. Vârful hunedorean revine runda viitoare, când sebișenii primesc vizita unui adversar aparent accesibil, Pandurii II.
Craiova: Gavriș – Istudor, Chircan, Mihai, Grigorie – Nuță, Șerban, Țenovici, L. Scarlat – Mirescu , C. Scarlat. Au mai jucat: Poenaru, Țucă, Sîrmon, Varia. Antrenor: Alin Gavrilă
Sebiș: Miron – Toader, Bier, Mardare, Neacșu – Apostol (Tothăzan), Roman, Călin (Țîrlea), Bozian (Moise)- Sulea (Ganea), Lazea. Antrenor: Adrian Abrudean.
Arbitri: Petrică Burcea (Giurgiu) – Gabriel Cătană, Ionuț Duțu (Târgoviște).
Observatori FRF: Mihail Ghiberdel (Pitești), Gheorghe Croitoru (Drobeta).