După ce Șoimii Lipova a deschis ieri etapa a 7-a cu o victorie la Dumbrăvița, astăzi runda a continuat cu două dueluri „fratricide“ între celelalte patru reprezentante ale județului Arad în al treilea eșalon fotbalistic al țării.

La Curtici, gazdele de la Frontiera au înclinat steagul în fața Crișului Chișineu Criș, care s-a impus cu 2-0 (1-0 la pauză). Golurile au fost marcate de Sabău în minutul 20 și Haloș cu un minut înainte de final.

Celălalt duel inter-arădean a adus față în față Progresul Pecica și Gloria Lunca-Teuz Cermei. Partida s-a desfășurat la Semlac întrucât pe stadionul din Pecica a avut loc un concurs chinologic. Oaspeții au deschis scorul în minutul 2 prin Sergiu Popa, care a transformat o lovitură de la 11 metri. Pecica a egalat în minutul 28 prin Capătă. Scorul de 1-1 a rămas neschimbat până la finalul meciului.

În ultima partidă a etapei cei de la Pobeda Star Bișnov au învins la Periam pe Avântul, cu 2-1