Național Sebiș s-a pornit mai greu în acest retur, dar nu mai poate fi oprită. Fie că a întâlnit liderul Reșița, sau formații din subsol precum Ghiroda sau Deva, trupa de pe Crișul Alb și-a luat punctele și speră să termine pe locul 5 acest sezon. După un 1-0 la pauză, dar și un 2-1 până ultimele 10 minute, „alb-albaștrii” s-a descătușat pur și simplu pe final și au rotunjit tabela la 5-2

Cum s-au marcat golurile:

1-0 (min. 16): Szekely primește o minge printre fundași de la Ember, driblează portarul și marchează din 8 metri lateral stânga

2-0 (min. 62): Susan a centrat de pe dreapta, Enciu a prins un voleu de la marginea careului ce s-a dus la rădăcina barei

2-1 (min. 65): Nqabeni a șutat de la 13 metri, ușor lateral dreapta și mingea s-a dus la colțul lung

3-1 (min. 84): Mateucă driblează pe stânga, intră în careu și marchează la colțul scurt

4-1 (min. 88): Contraatac pe stânga, pasă în careu, Enciu îi lasă balonul lui Mateucă, iar acesta realizează dubla cu un șut la colțul lung

5-1 (min. 90): Vereș scăpa singur, șutează în portar, mingea revine la Petculescu, care îl lobează pe Anton

5-2 (min. 90+2): Boldea reduce din diferență cu un șut din 6 metri, după o bâlbăială din careul gazdelor

Sebiș: Horvat – Pop, Onuțan (74 Mateucă), Forizs,  Dărăban – Ciochină, Ember (90+1 Deliman) – Susan (90+1 Bartok), Szekely (71 Petculescu), Vereș – Enciu. Antrenor: Cristi Todea

Deva: Deva: Anton –I. Pașcu (63 Tegbo), Bărîcă, Dina, Roșie – Mirică (80 Jude), Boldea – Cocan, Nquabeni, Lupu – Muscă. Antrenor: Ciprian Luca

Arbitri: Szabolcs Kovacs (Carei) – Răzvan Soporan și Ștefan Lar (ambii din Baia Mare)

Observatori FRF: Iulian Spătaru și Florin Mierea (ambii din Timișoara)