România a învins Liechtenstein fără probleme, scor 2-0, iar acum elevii lui Mirel Rădoi sunt pe locul 3 în grupă. Tricolorii au șanse destul de mari să ajungă la barajul pentru prezența la Campionatul Mondial.

Cele două goluri au fost marcate în prima repriză de către Toșca și Manea în minutul 12 respectiv 19. În repriza secundă nu s-a mai întâmplat mare lucru, cu excepția unei ocazii ale lui Dennis Man, dar și un șut trimis de Răzvan Marin în bară

Man a intrat pe teren în minutul 64 în locul lui Markovic, iar în scurt timp a a primit mingea în careul de 6 metri, dar a tras în blocajul unui adversar.

ROMÂNIA: 1. Niță – 4. Manea, 5. Nedelcearu (21. Ghiță, 79), 17. Rus, 3. Toșca – 23. Stanciu-cpt. (8. Cicâldău, 64), 18. R. Marin, 19. Olaru (15. M. Marin, 63)- 10. Hagi (13. Sorescu, 80), 9. Markovic (20. Man, 64), 7. Cordea. Selecționer: Mirel Rădoi

După Germania – Armenia 6-0 și Islanda – Macedonia de Nord 2-2, România poate ocupa locul secund în grupă dacă ar reușit în această miercuri un rezultat pozitiv la Skopje, cu Macedonia de Nord.