Deținătorii drepturilor TV și Liga Profesionistă de Fotbal l-au desemnat pe Erico da Silva drept cel mai bun jucător al partidei dintre Astra Giurgiu și UTA, din cadrul etapei a 6-a a play-out-ului. Pe drept acesta a fost omul meciului deoarece acesta a adus încă două puncte echipei chiar pe final de meci. Culmea pentru echipa arădeană golurile lui Erico da Silva nu sunt o noutate, acesta a reușit să mai salveze echipa și în alte meciuri marcate la limita timpului. Pentru Erico a fost al cincilea gol din acest sezon, iar patru dintre acestea au fost înscrise după minutul 88, astfel: FC Voluntari – UTA Arad 0-1 (90+4); Poli Iași – UTA Arad 1-2 (Erico 90+2) – gol egalizator; Chindia – UTA Arad 1-1 (Erico 90+2); Astra – UTA Arad 1-2 (Erico 89). Acum fundașul Erico da Silva este la egalitate cu vârful de atac Ioan Hora cu câte cinci goluri fiecare.

De cealaltă parte unul dintre cei mai slabi utiști este atacantul Adi Petre care a reușit să marcheze abia un gol în Cupa României cu o echipă din Liga II. În meciul cu Astra, Adi Petre a intrat abia în minutul 87, norocul a făcut ca acesta să scape liber cu portarul însă nu a știu ce să facă cu mingea și a pierdut-o. Probabil Balint a știut care a fost motivul pentru care l-a folosit pe Petre abia pe final de meci, iar în următoarele meciuri îl va folosi cel mult ca rezervă.