Frontiera 2004 Curtici a promovat în Liga a III-a

0
269

Duminică, 23 mai, a fost programată manșa retur a barajului de menținere / promovare în Liga 3. După mai bine de 16 ani, Curticiul are echipă în eșalonul terț. Frontiera 2004 Curtici nu avea la începutul sezonului în plan o promovare în Liga a III-a însă ambiția i-a adus cu un pas în față.

Așadar, în urma rezultatelor, echipele următoare au obținut dreptul de a juca în Liga 3, ediția 2021/2022.

Echipe care au promovat în Liga 3: Frontiera 2004 Curtici, Pobeda Stár Bišnov, CSA Aurul Brad, Viitorul Șimian, Voința Lupac, Real Bradu, CSM Fetești și Dinamo Bacău.

Echipe care se mențin în Liga 3: CSM Pașcani, AFC Odorheiu Secuiesc, Avântul Valea Mărului, Sportul Chiscani, ACSM Oltenița, Recolta Gheorghe Doja, Academica Clinceni 2, Concordia Chiajna 2, Kids Tâmpa Brașov, Progresul Ezeriș, Luceafărul Oradea, CS Ocna Mureș și Progresul Șomcuta Mare.

Iată care au fost rezultatele în funcție de regiune:

Regiunea 1

Bradu Borca – Dinamo Bacău – nu s-a disputat, gazdele au informat Departamentul Competiții că nu vor participa la baraj

CSM Vaslui – CSM Pașcani 0-5, în tur 1-2

Viitorul Liteni – AFC Odorheiu Secuiesc 1-2, în tur 0-2

Regiunea 2

Avântul Valea Mărului – Team Săgeata 2-1, în tur 3-1

CSO Ovidiu – Sportul Chiscani – nu s-a disputat, gazdele nu au îndeplinit condițiile de participare la baraj

CSM Fetești – CS Făurei 0-0, în tur 2-2

Regiunea 3

Petrolul 95 – ACSM Oltenița 1-4, în tur 3-0

Recolta Gheorghe Doja – Rapid Buzescu 2-0, în tur 3-0

Viitorul Domnești – Academica Clinceni 2 2-2, în tur 1-1

Regiunea 4

Real Bradu – CS Balotești 4-0, în tur 2-0

ACSM Codlea – Concordia Chiajna 2 1-3, în tur 1-3

Kids Tâmpa Brașov – AFC Băbeni 7-0, în tur 4-3

Regiunea 5

Voința Lupac – Universitatea Craiova 2 3-0, în tur 0-1

Progresul Ezeriș – Dunărea Calafat 3-0, în tur 1-1

Minerul Costești – Viitorul Șimian 4-3, în tur 1-2

Regiunea 6

Pobeda Stár Bišnov – Industria Galda 2-1, în tur 0-0

Frontiera 2004 Curtici – AFC Hermannstadt 2 3-3, în tur 2-1

Fortuna Becicherecu Mic – CSA Aurul Brad 2-2, în tur 1-3

Regiunea 7

Luceafărul Oradea – Rapid Jibou 6-3, în tur 1-1

CS Iernut – CS Ocna Mureș 4-5, în tur 0-3 (la masa verde)

CSM Sighetu Marmației – Progresul Șomcuta Mare 1-3, în tur 1-3

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.