gloriaTrupa galben-albastră avea 3-0 după 25 de minute pe terenul celor de la Vinga și rezolvase ușor calificarea în faza următoare a Cupei României, faza judeţeană. Petra și Urs (2) au înscris în contul Gloriei, în vreme ce băieții lui Cornel Nădăban au marcat golul de onoare cu cinci minute înainte de sfârșitul meciului, prin Radu. Gazdele au jucat în alcătuirea Cuțitar (Negru) – Brancov, Gurban, Varga, Zlătar, Luncan (Topac), Rosus (Radu), Coste (Drăgulescu), Stepan, Nicușor, Sava. Gloria a răspuns cu Brade – Tărșan (Turcan), Wild, Avram, Vereș, Rechițan, Bercu, Petra (Băbuța), Vasinc (Matei), Berari (Daroczi), Urs. Turul II al Cupei României a continuat ieri, cu meciurile: Șoimii Șimand – Progresul Pecica 0-4, Național II Sebiș – Frontiera Curtici 3-0, Avântul Târnova – Victoria Lunca Teuz 1-3, Mureșul Zădăreni – Unirea Sântana 2-7, Șoimii Lipova – Crișul Chișineu Criș 4-0, Victoria Felnac – Șoimii Tauţ 2-6.