bier1Timp de o oră de joc, junii „Bătrânei Doamne” au pus în dificultate divizionara a treia din Țara Zărandului, aflată – e adevărat – pe teren cu echipa a doua. Când „greii” lui Sculici au intrat în luptă, lucrurile au intrat pe făgașul lor normal, rezultând un succes de moral înaintea derby-ului din Cupă cu Sebișul.
Tabela s-a modificat după 20 de minute de joc la capătul unei acțiuni foarte frumoase a „roș-albilor”. Moza a pătruns în forță pe dreapta, a centrat perfect în gura porții, unde Copaci a scăpat de marcaj și a pus latul: 1-0. Zărăndanii au egalat după reușita de excepție a lui Șulumberchian (foglia secca de la 30 de metri), Chirilă (șut în transversală), respectiv Brăniștean (finalizare slabă din poziție bună) fiind ceilalți fotbaliști care au trecut pe lângă gol.
Partea a doua a debutat cu greșeala lui Jilavu, care i-a oferit posibilitatea lui Sava să facă 2-1 printr-un șut plasat de la 12 metri. Odată cu intrarea pe teren a titula­rilor celor de la Ineu, aspectul jocului s-a schimbat radical și au căzut și golurile victoriei. Raul Stănaia a oferit nu mai puțin de trei pase de gol pentru Bier, care a marcat în două rânduri cu capul și Mașniță, care a reluat din mijlocul careului la o nouă eroare de marcaj în careul tinerei trupe „textiliste”.  Amicalul arbitrat de Francisc Tisza și Adrian Ungur, care și-au împărțit frățește reprizele, s-a încheiat cu scorul de 4-2. Printre spectatori s-a aflat și Călin Cojocaru, antrenorul Naționalului, care-și propune să treacă de ineuani, miercuri, în Cupa României – Timișoreana.
UTA II: Revesz – Pop, Petrache, Iuga, Dinculescu – Ivan, Brăniștean – Moza, Toma, Aldan – Copaci. Au mai jucat: Sava, Iova, Rogojan,  Irina, Mureșan, Zopota.
CS Ineu: Șubaș (60 Bujor) – Jilavu (28 Popovici), Wild (46 Tudoroiu), Ciobanu (46 Jilavu), Talpaș (60 Hulbăr) – Tomuț (60 Bier), Clej (60 Stănaia) – Ciocan (28 Mager, 60 Huțanu), Deloreanu (28 Chirilă, 60 Crișan), Șulumberchean (60 Filimon) – Ciubotă (60 Mașniță).