Fiindcă pe terenul din Vla­dimirescu se pregătesc zilele comunei, echipa lui Man și Dehe­- lean au găzduit Cermeiul la Horia. Conform așteptărilor, partida a fost la discreția oaspeților, care și-au adjudecat cele trei puncte după o prestație con­vingătoare.
Disputa a debutat pe o ploaie torențială, ce – însă – s-a oprit repede. În schimb, asupra gazdelor s-au abătut atacurile în valuri ale „alb-roșiilor”, Ciornei având serios de lucru în fața lui Vereș sau Bulza. În minutul 19, însă, după un corner bătut de Purece, Cotoc a trimis cu capul sub transversală pentru 0-1. Apoi Adi Rusu a și-a încercat șutul de la 35 de metri, Ciornei a respins cu ajutorul transversalei, iar Purece, care marcase din fața porții, a fost semnalizat în offside. Pe final de repriză, Bulza a ratat incredibil, din numai 6 metri, după pasa lui Purece .
Actul secund a început perfect pentru vizitatori. Vereș a primit o minge peste apărarea adversă și l-a învins pe Ciornei cu un șut în cros din 12 metri lateral stânga. Gazdele nu au avut reacție, ba, mai mult, în minutul 65, au încasat și golul 3. Purece a centrat dintr-o lovitură liberă lateral stânga, mingea rămâne laCotoc în 2 metri, iar fostul pâncotan marchează fără probleme: 0-3. Demonstrația de forță a Cermeiului a continuat, iar Sălăjan a reluat cu capul în plasă, de pe colțul scurt, centrarea perfectă a lui Nistor (72). Nou intratul Ghergar și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor cu un șut din demi-voleu de la 15 metri, ce s-a dus la colțul lung al porții lui Ciornei. Era minutul 83, iar până la final nu s-a mai întâmplat nimic demn de consemnat.
Glogovăț: Ciornei – Bobeiciuc, Stavilă, Tănasă, Avram – Coșa, Cornea, Kocsis, Negrea  (89 Doboș) – Mărculescu (77 Junc), Magdi (67 Zsigmond)
.Cermei: F. Rusu – Popa, A. Rusu, Cotoc, Suslak – Purece (72 Berar), N. Varga (76 M. Varga), Nistor, Vereș – Bulza (70 Ghergar), Sălăjan (74 Gurban).
Arbitri: Dorinel Herțeg – Sergiu Cîrmaci, Cătălin Iova
Observatori FRF: Dan Ologeanu, Gabor Biro