A 16-a ediție a concursului internațional de înot masters în bazin de 33 de metri, de la Totkomlos, Ungaria, a prilejuit rezultate notabile pentru sportivii CSM Arad, care au reușit să câștige 18 medalii la individual, respectiv două medalii în probele de ștafetă. Cristian Stertl și-a adjudecat medalia de aur în proba de 33 metri spate și 133 metri mixt şi pe cea de argint la fluture, liber și bras. Honoriu Botezatu a scos din apă trei medalii de aur în probele de spate, fluture și liber. Ștefan Onea a câștigat argintul la bras, iar Norbert Rusu a obţinut medalia de bronz la fluture și spate și pe cea de argint la 133 metri mixt. Csaba Nagy a câștigat medalia de aur la fluture și liber, iar Adalbert Karpati s-a ales cu aur în proba de fluture și cu bronz la 133 metri mixt, potrivit site-ului CSM Arad.

Monica Stertl a câștigat medalia de argint la fluture, iar Andrei Botezatu a urcat pe a doua treaptă a podiumului la 133 metri mixt. Rezultate bune au obținut Flaviu Mocanu, locul 4 la spate, Dorin Crișan, locul 5 la bras și Dania Crișan, locul 8 la liber. Echipa de ștafetă 4×33 m mixt, în componența Botezatu H., Stertl, Karpati și Onea, a obținut medalia de aur, iar ştafeta 4×33 m liber, formată din Botezatu A., Mocanu, Stertl și Rusu și-a adjudecat de asemenea medalia de aur.