ineuÎn numai o lună de zile, Sebișul a obținut al doilea succes pe terenul rivalei de de pe Crișul Alb și la fel de important ca cel de acum o lună de zile. Punctele obținute la Ineu îi permit Naționalului să rămână în cărțile promovării, doar că între timp s-a schimbat echipa pe care pune „tunurile” din Cugir în Pâncota.
Primul sfert de oră a fost echilibrat, adversarele tatonându-se undeva la mijlocul terenului. Seria oca­ziilor a fost deschisă de gazde, când Băd a reluat prea slab spre poartă din centrarea lui Țoca. În replică, Digbeu l-a încercat pe Cioară cu un șut de la 30 de metri, iar Blănaru a tras din întoarcere puțin pe lângă vinclu. Nici Bozian nu a avut mai mult noroc, cum nici Băd nu a ibzbutit să corecteze în gol șutul în cros al lui Cornea. Ocazia primei părți a avut-o Alin Drăgan, al cărui demivoleu a șters bara de la colțul lung. Repriza s-a încheiat cu șutul lui Coțan puțin peste transversala porții lui Cioară.
De la cabine au venit cu totul alte echipe. Zărăndanii au fost de nerecunoscut pe faza defensivă, prilej pentru sebișeni să încheie conturile în minutele 50 și 52. Mai întâi, după o pasă a lui Coțan, Digbeu a șutat la semi-înălțime în stânga lui Cioară, iar apoi Bozian a marcat simplu din careu, după ce a driblat și portarul. De abia la mijlocul părții secunde a reacționat și Ineul. Nicolau a trimis o pasă peste toată defensiva Naționalului, Drăgan a intenționat să dribleze și portarul, dar Șoltesz l-a ghicit și a reținut în doi timpi. Finalul de meci a aparținut tot vizitatorilor, care au zburdat pe teren și tabelă. În minutul 85, Bozian l-a angajat în careu pe Blănaru, acesta a driblat doi adversari și l-a executat pe Cioară. Sebișul nu s-a oprit aici și în penultimul minut de joc, Blănaru a obținut un penalty după fautul lui Bier. Morariu a tras în forță la semi-înălțime și a stabilit scorul final: 0-4.
Ineu: Cioară – Nicolau, Bier, Țoca – Cornea, Voștinar (min. 70 – Ghergar), Francescu, Georgiu, Necșulescu – Băd, Drăgan (min. 81 – Kocsis).
Sebiș: Șoltesz – Mînecan (min. 76 Mînecan), Albert (min. 84 – Moise), Morariu, Neacșu – Chindriș, Coțan (min. 61 – Beuran) – Blănaru, Bozian, Digbeu (min. 70 – Balint)– Mîndrușcă
Arbitri: Denis Haidiner (Hunedoara) – Andrei Călușeru (Salcia – Mehedinți), Ionel Drula (Drobeta Turnu Severin).