Zilele trecute au avut loc în Sala Nato a hotelului Piatra Mare din Poiana Braşov finalele Campionatelor Naţionale de juniori III, U16 individual şi cadeţi, U18 echipe. La startul concursului individual au participat aproximativ 300 de judoka de la peste 60 de cluburi din ţară. La competiţia de pe tatami, desfăşurată fără spectatori, judoka de la CSM Arad au avut o prestaţie foarte bună, întorcându-se acasă cu cinci medalii, una de aur şi patru de bronz, după cum urmează: locul 1, Tudorache Daria, cat.+70Kg, antrenor Lazar Loghin; locul 3, Barta Tudor, cat.-42Kg, antrenori Lazăr Ionel si Botaş Gabriela; locul 3, Roşca Robert, cat.-46Kg, antrenori Lazăr Ionel şi Botaş Gabriela; locul 3, Hegyi Timeea, cat.-40Kg, antrenor Drimbe Dorin; locul 3, Mercea Cristiana, cat.-48Kg, antrenor Mercea Cristian. Pe locul 5 s-a clasat Greculeac Andrea, antrenor Drimbe Dorin, care a pierdut meciul pentru bronz la cat.+70Kg., anunță CSM Arad pe site-ul oficial.

În competiţia pe echipe, sportivele de la CSM Arad au concurat pentru SCM Deva, astfel că echipa SCM Deva B în care a participat Mercea Cristiana s-a clasat pe locul doi, iar echipa SCM Deva A, în care a participat Tudorache Daria, s-a clasat pe locul trei. Urmează în luna iunie Cupa României, unde sperăm să obţinem rezultate bune. Sperăm ca din luna iulie, competiţiile să se desfăşoare cu spectatori”, spune antrenorul Dorin Drimbe potrivit .