Etapa cu numărul 8 din cadrul preliminariilor Ligii Elitelor au dus și mai aproape echipele de juniori ale UTA-ei de calificare. CFR Simeria nu a avut nicio șansă pe arena din Sânnicolau Mic, arădenii impunându-se la scor în ambele întâlniri, fără a încasa gol.
UTA Under 19 a oprit tabela la 10-0, după reușitele semnate Onuțan 3, Petcuț 2, Gruiescu 2, Dardai, Stan și Teodorovici, din penalty. Cum scorul pauzei era deja 3-0, antrenorii Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi și-au permis să facă patru schimbări încă de la pauză.
Debre (46 Creța) – Harasemiuc (46Teodorovici), Dardai, Onuțan, Frai – Sabău – Gruiescu, Tocu, Morar (78 M. Lazăr), Tudor (46 Nagy) – Stan (46 R. Petcuț) a fost echipa „roș-albă” împotriva formației hunedorene.
Având avantajul meciurilor directe cu ASU Poli, puștii lui Mircea Aslău nu mai au nevoie să facă niciun pas greșit, iar mobilizarea a fost maximă și duminică. Cocris (2), Gădărici (2), Jula, Cleuță și Cr. Moldovan au fost marcatorii „roș-albilor” pentru un 7-0 (2-0) ce nu lasă loc de alte comentarii.
Iucie – Rîpaș, Găină, Că­ciulă, Turc – Cocriș, Merca, Gădărici – Cr. Moldovan, Jula, Aslău, plus Suciu, Palea, Cleuță, B. Moldovan, Nădăban a fost echipa aliniată de UTA Under 17.