În această dimineață a avut loc în Sânicolau Mic meciul de fotbal feminin dintre Piroș Security Lioness și Fair Play București, meci contând pentru etapa a cincea (desfășurată ulterior celei cu numărul 6) a Ligii 1. Arădencele s-au impus cu 4-1 în fața unei echipe care înaintea acestui meci avea acumulate 12 puncte din 15 posibile.

Leoaicele au deschis scorul în minutul 14 prin Olariu și l-au majorat 9 minute mai târziu prin Tomescu. Imediat, în minutul 25, echipa oaspete va reduce din diferență prin Frâncu. Scorul pauzei va fi 3-1 stabilit de golul marcat de Salwa. În repriza secundă s-a mai marcat doar o singură dată, prin Olariu care a stabilit scorul final de 4-1, care a consfințit a doua victorie a echipei noastre în acest campionat.

Piroș Security Lioness a evoluat în formula: Maha – Cauni, Șuveț, A. Ion, Tomescu – Voinea (73 Vanu), Bozian, Kugler, Prunar (90 Jarnea) – Salwa, Olariu (90+5 Jula). Antrenor: Dan Cuedan.

În etapa viitoare, care se va desfășura peste două săptămâni, leoaicele vor juca din nou pe teren propriu în compania echipei Ladies Târgu Mureș.