La capătul primului sfert de oră al meciului dintre Progresul Pecica și Avântul Periam, părea că vom avea parte de scorul campionatului. Enciu (minutul 5) și Țugulescu (minutul 15) au dus rapid scorul la 2-0 însă apoi, până la pauză, oaspeții s-au jucat cu ocaziile. Partea a doua a fost una cu ocazii la ambele porți, asta și pe fondul relaxării pecicanilor. Aceștia chiar vor tremura în finalul meciului deoarece Periamul a redus din diferență în minutul 88 prin Gaspar însă până la urmă favoriții reușesc să mențină rezultatul și să își treacă în cont cele trei puncte.

Avântul Periam – Progresul Pecica 1-2 (0-2)

Pecica: Zamfir –  Țugulescu, Telescu, Podină – Ștefan, Oancia, Saizu, Onișor – Răchită – Enciu, Capătă. Au mai evoluat: Bănățan, Wild, Moraru, Tambor. Antrenor: Sorin Bălu