UTA – Academica Clinceni  1-3
Buia 10 / Găină 55, Blejdea 68, D. Popa 90+3 (autogol)
Pandurii Târgu Jiu – Metalo­globus   1-0
Dănăricu 25
Știința Miroslava – FC Argeș  2-3
Al. Marin 77, Nemțanu 85/ Buhă­escu 40, Costin 45, I. Șerban 67
Foresta Suceava – Dacia Uni­rea Brăila   1-0
M. Matei 90+1
Sportul Snagov – Ripensia Ti­mișoara   1-1
Ferfelea 71 / Bădăuță 62
ASU Poli Timișoara – Chindia Târgoviște  1-2
Predescu 21 / R. Licu 83, Chere­chez  89
CS Afumați – CS Balotești   4-1
Dedu 43 și 70, Buduroi 66, Tudorache 90 / C. Mihai 64
Dunărea Călărași – FC Hermann­stadt   0-0
Olimpia Satu Mare – CS  Mioveni 0-3 (f.j.)
Luceafărul Oradea – ASA Târgu Mureș 3-0 (f.j.)

Clasament
1.    Călărași    22    15    5    2    43-16    50
2.    Hermannstadt    22    14    7    1    35-10    49
3.    Târgoviște    22    11    6    3    44-12    42
4.    Afumați    22    12    5    5    28-15    41
5.    Clinceni    22    11    5    6    36-29    38
6.    FC Argeș    22    10    7    5    31-18    37
7.    ASU Poli    22    11    3    8    30-25    36
8.    ASA Târgu Mureș    22    9    4    9    38-40    31
9.    Mioveni    22    8    6    8    34-30    30
10.    Snagov    22    7    6    9    17-20    27
11.    Ripensia    22    6    8    8    43-32    26
12.    UTA    22    6    7    9    27-29    25
13.    Luceafărul    22    6    6    10    34-38    24
14.    Metaloglobus    22    6    5    11    20-28    23
15.    Suceava    22    7    2    13    20-61    23
16.    Miroslava    22    6    4    12    28-49    22
17.    Pandurii    22    4    9    9    28-37    21
18.    Balotești    22    5    5    12    25-46    20
19.    Brăila    22    4    6    12    45-49    18
20.    Satu Mare    22    6    2    14    19-42    -32

l Olimpia Satu Mare și ASA Târgu Mureș s-au retras din campionat și vor pierde toate meciurile returului cu 3-0
l Olimpia Satu Mare a fost penalizată cu 52 de pct. de Comisia de Disciplină a FRF
Etapa viitoare: Afumați – Snagov, Balotești – Călărași, Mioveni – UTA, Clinceni – Pandurii, Metaloglobus – ASU Poli, Chindia – Miroslava, FC Argeș – Foresta, D. U. Brăila –  Luceafărul. ASA Tg. Mureș – Ripensia 0-3 (f.j.), Hermannstadt – Olimpia 3-0 (f.j.).

Recomandările redacției