Liga a II-a, etapa a V-a: Ripensia rămâne în frunte cu remiza pe Dunăre

0
188

FC ASA 2013 Târgu Mureş – CS Sportul Snagov 1-1
ACS Dacia Unirea Brăila – FC Ripensia Timișoara 2-2
FC Argeș Pitești – CS Luceafărul Oradea nu se joacă
AFC Chindia Târgovişte – ACS Foresta Suceava 6-0
FC Metaloglobus Bucureşti – CS Ştiinţa Miroslava 1-2
ACS FC Academica Clinceni – ACS ASU Politehnica Timișoara 2-3
CS Baloteşti – CS FC Olimpia 2010 Satu Mare 2-0
CS Afumaţi – AFC Dunărea 2005 Călăraşi 0-1
AFC Hermannstadt – AFC UTA Arad 2-0
Azi, ora 18,30
CS Mioveni – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu, Digi Sport1

Clasament
1.    Ripensia    5    4    1    0    25-5    13
2.    Hermannstadt    5    4    0    1    8-3    12
3.     Târgoviște    5    3    1    1    20-4    10
4.    ASA Tg. Mureș    5    3    1    1    14-7    10
5.    FC Argeș    5    3    1    1    9-2    10
6.    ASU Poli    5    3    0    2    8-9    9
7.    Brăila    5    2    2    1    21-13    8
8.    Mioveni    4    2    2    0    9-2    8
9.    UTA    5    2    2    1    5-3    8
10.    Snagov    5    2    2    1    5-4    8
11.    Clinceni    5    2    1    2    9-9    7
12.    Călărași    5    2    1    2    6-8    7
13.    Satu Mare    5    2    1    2    4-6    7
14.    Târgu Jiu    4    1    2    1    7-7    5
15.    Metaloglobus    5    1    1    3    5-6    4
16.    Balotești    5    1    1    3    3-6    4
17.    Miroslava    5    1    1    3    7-19    4
18.    Luceafărul    5    0    1    4    7-13    1
19.    Afumați    5    0    1    4    0-8    1
20.    Suceava    5    0    0    5    1-39    0

Etapa următoare ( 2 septembrie): Tg Mureș – Brăila, Luceafărul – Târgoviște, Satu Mare – Afumați, Pandurii – Hermannstadt, Miroslava – Clinceni, Ripensia – FC Argeș, Suceava – Metaloglobus, Snagov – Călărași, UTA – Balotești, ASU Poli – Mioveni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.