Liga a V-a, etapa a VI-a: Bârzava e prima în seria A, trio cu punctaj maxim în seria B

0
298

Seria A: Speranța Turnu – Mureșana Mândruloc 6-3, AS Vinga – AC Șagu 2-2, AS Aluniș – Olimpia Bujac 1-3, Voința Munar – Victoria Felnac 0-3, Șoimii Lipova – Unirea Șeitin 1-3, Mureșul Zădăreni – Înfrățirea Iratoșu 2-2, Cetate Săvârșin – Atletico Arad        3-1, Olimpia Bârzava – FC Zimandu Nou 4-2.
Clasament
1     Olimpia Bârzava    6    5    0    1    14-15    15
2     AC Șagu    6    4    2    0    13-4    14
3     Șoimii Lipova    6    4    0    2    24-8    12
4     AS Vinga    6    3    3    0    20-7    12
5     Olimpia Bujac    6    4    0    2    18-10    12
6     Cetate Săvârșin    6    3    2    1    16-11    11
7     Unirea Șeitin    6    3    1    2    17-12    10
8     Speranța Turnu    6    3    1    2    13-10    10
9     Înfrățirea Iratoșu    6    3    1    2    13-12    10
10     Atletico Arad    6    2    2    2    17-13    8
11     Mureșul Zădăreni    6    1    2    3    8-15    5
12     Victoria Felnac    6    1    1    4    8-13    4
13     FC Zimandu Nou    6    1    1    4    8-16    4
14     Mureșana Mândruloc     6    1    0    5    13-32    3
15     AS Aluniș    6    0    2    4    5-14    2
16     Voința Munar    6    0    2    4    7-22    2
Etapa viitoare: Atletico – Bârzava, Bujac – Lipova, Felnac – Aluniș, Mândruloc – Zădăreni, Șeitin – Turnu, Zimandu Nou – Munar, Șagu – Săvârșin, Iratoșu – Vinga.
Seria B: Viitorul Satu Nou – Steaua Grăniceri 9-3, Crișul Alb Șicula – Național II Sebiș 1-7, Voința Macea – Cetate Dezna 3-3, Crișul Alb Buteni – Dacia Beliu 0-2, Vulturii Socodor – Olimpia Bocsig 2-2, Recolta Apateu – Frontiera Pilu 7-1, Flacăra Țipar – Viitorul Șepreuș 1-4, Avântul Târnova – Șoimii Șimand 0-2.
Clasament
1     Național II Sebiș    6    6    0    0    39-3    18
2     Viitorul Satu Nou     6    6    0    0    36-6    18
3     Dacia Beliu     6    6    0    0    19-3    18
4     Șoimii Șimand     6    5    0    1    17-7    15
5     Viitorul Șepreuș     6    3    1    2    14-8    10
6     Olimpia Bocsig    6    3    1    2    17-14    10
7     Cetate Dezna     6    3    1    2    16-17    10
8     Frontiera Pilu     6    3    1    2    10-13    10
9     Recolta Apateu      6    2    0    4    10-13    6
10     Avântul Târnova     6    2    0    4    7-10    6
11     Flacăra Țipar     6    2    0    4    12-25    6
12     Vulturii Socodor    6    1    2    3    8-13    5
13     Crișul Alb Buteni      6    1    0    5    2-17    3
14     Crișul Alb Șicula    6    1    0    5    6-26    3
15     Voința Macea    6    0    1    5    4-22    1
16     Steaua Grăniceri     6    0    1    5    9-29    1
Etapa viitoare: Beliu – Târnova, Sebiș – Buteni, Șepreuș – Șicula, Dezna – Socodor, Pilu – Țipar, Bocsig – Apateu, Grăniceri – Macea, Șimand – Satu Nou.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.