Liga a V-a – etapa a XXI-a: Sânpaul și Buteni rămân în top

0
313

Lideri neschimbați în cele două serii de Onoare și după etapa din weekend. Sânpaul s-a impus în deplasarea de la Bârzava, în vreme ce Buteniul rămîne prima, deși a pierdut la Șepreuș.

Seria A: AS Vinga – Olimpia Bujac 2-1, AC Șagu – Unirea Șeitin 1-0, Mureșana Mândruloc – AS Aluniș 5-2, Voința Macea – Mureșul Zădăreni 5-4, FO Sp. German – Cetate Săvârșin 2-0, Înfrățirea Iratoșu – Atletico Arad 3-0, Olimpia Bârzava – Victoria LT Sânpaul 1-3, FC Sânleani – CS Vladimirescu II 0-3 (f.j.), FC Zimandu Nou a stat.
Clasament
1 Victoria LT Sânpaul 20 14 3 3 49-18 45
2 CS Vladimirescu II 20 14 1 5 68-35 43
3 FC Zimandu Nou 19 13 0 6 62-26 39
4 AS Vinga 20 12 1 7 40-40 37
5 Cetate Săvârșin 20 11 2 7 64-36 35
6 Unirea Șeitin 19 11 2 6 42-25 35
7 FO Sp. German 20 11 2 7 47-42 35
8 Olimpia Bujac 21 11 2 8 53-55 35
9 Înfrățirea Iratoșu 20 9 5 6 41-36 32
10 Mureșana Mândruloc 19 9 4 6 56-38 31
11 Atletico Arad 20 9 1 10 41-41 28
12 AC Șagu 19 7 3 9 29-31 24
13 Mureșul Zădăreni 20 7 1 12 42-41 22
14 AS Aluniș 20 6 4 10 40-56 22
15 Olimpia Bârzava 20 5 0 15 28-70 15
16 Voința Macea 20 4 1 15 22-71 13
17 FC Sânleani 21 0 0 21 0-63 0*
* Exclusă
Etapa viitoare: Atletico – Sp. German, Sânpaul – Iratoșu, Vladimirescu – Bârzava, Zimandu Nou – Șagu, Șeitin – Vinga, Săvârșin – Macea, Zădăreni – Mândruloc, Bujac – Sânleani (3-0), Aluniș stă.
Seria B: Viitorul Almaș – Cetate Dezna 2-0, Șoimii Șimand – Highișana Drauț 3-2, Olimpia Bocsig – Recolta Apateu 1-3, Viitorul Șepreuș – Crișul Alb Buteni 3-2, Avântul Târnova – Viitorul Satu Nou 2-0, Flacăra Țipar – Frontiera Pilu 3-4, Steaua Grăniceri – Crișul II Chișineu Criș 3-0 (f.j.), Dacia Beliu – CS Moneasa 3-0 (f.j.), Vulturii Socodor a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 20 14 4 2 42-22 46
2 Avântul Târnova 20 13 2 5 77-23 41
3 Recolta Apateu 20 12 5 3 58-21 41
4 Șoimii Șimand 20 13 1 6 51-31 40
5 Viitorul Almaș 20 11 3 6 41-30 36
6 Steaua Grăniceri 20 10 2 8 54-41 32
7 Vulturii Socodor 19 9 4 6 50-32 31
8 Viitorul Șepreuș 19 8 3 8 48-50 27
9 Highișana Drauț 20 7 5 8 61-42 26
10 Olimpia Bocsig 20 7 5 8 40-40 26
11 Frontiera Pilu 20 7 5 8 44-50 26
12 Viitorul Satu Nou 20 8 1 11 43-49 25
13 Flacăra Țipar 20 7 3 10 35-43 24
14 Dacia Beliu 20 6 5 9 30-33 23
15 Cetate Dezna 20 7 2 11 47-71 23
16 Crișul II Chișineu Criș 21 5 2 14 24-52 17*
17 CS Moneasa 21 0 0 21 11-126 0*
* Excluse
Etapa viitoare: Satu Nou – Șepreuș, Apateu – Șimand, Socodor – Bocsig, Drauț – Țipar, Pilu – Almaș, Dezna – Grăniceri, Chișineu Criș – Beliu (0-3), Moneasa – Târnova
(0-3), Buteni stă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.