Seria A: Atletico Arad – CS Vladimirescu II 2-4, Victoria LT Sânpaul – Unirea Șeitin 3-2, Mureșul Zădăreni – AS Vinga nu s-a disputat (oaspeții n-au ajuns), Mureșana Mândruloc – Voința Macea 2-3, Cetate Săvârșin – Olimpia Bujac 9-0, FC Zimandu Nou – Olimpia Bârzava 5-1, AC Șagu – Înfrățirea Iratoșu 1-1, AS Aluniș – FC Sânleani 3-0 (f.j.), FO Sp. German a stat.
* Rezultate din intermediara de miercuri: Vladimirescu –Săvârşin 1-2, Sânpaul – Atletico 1-8, Bujac – Zădăreni 7-1, Şeitin –Macea 8-0, Bârzava – Şagu 0-6, Vinga –Aluniş 2-2, Sp. German –Mândruloc 3-0 (f.j.), Iratoşu a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 31 21 2 8 107-57 65
2 FC Zimandu Nou 31 20 2 9 99-50 62
3 FO Sp. German 31 19 4 8 77-52 61
4 Cetate Săvârșin 31 19 3 9 112-60 60
5 Victoria LT Sânpaul 31 18 3 10 71-50 57
6 AS Vinga 30 17 5 8 68-59 56
7 Înfrățirea Iratoșu 31 14 7 10 64-54 49
8 Olimpia Bujac 31 16 2 13 82-90 48*
9 AC Șagu 31 13 5 13 63-49 44
10 Mureșana Mândruloc 31 12 6 13 85-75 42
11 Unirea Șeitin 31 13 3 15 62-55 42
12 Atletico Arad 31 13 2 16 75-88 41
13 Mureșul Zădăreni 30 11 3 16 78-68 36
14 AS Aluniș 31 10 6 15 68-90 36
15 Olimpia Bârzava 31 8 0 23 46-121 24
16 Voința Macea 32 6 1 25 34-118 19
17 FC Sânleani 31 4 4 23 33-88 16**
* Penalizare două puncte
**Retrasă
Ultima etapă: Bujac – Atletico, Vladimirescu – Sânpaul, Șeitin – Mândruloc, Sp. German – Șagu, Iratoșu – Zimandu Nou, Bârzava – Aluniș, Vinga – Săvârșin, Sânleani – Zădăreni (0-3), Macea stă.
Seria B: Viitorul Satu Nou – Șoimii Șimand 4-3, Crișul Alb Buteni – Flacăra Țipar 7-0, Viitorul Șepreuș – Steaua Grăniceri 2-1, Avântul Târnova – Dacia Beliu 9-0, Cetate Dezna – Highișana Drauț 3-0, Frontiera Pilu – Vulturii Socodor 3-2, Crișul II Chișineu Criș – Recolta Apateu 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Olimpia Bocsig 0-3 (f.j.).
* Rezultate din intermediara de miercuri: Pilu –Dezna 7-2, Grăniceri –Târnova 3-0, Socodor –Beliu 2-0, Şimand –Buteni 1-2, Bocsig –Satu Nou 3-1, Almaş – Sepreuş 0-3 (f.j.), Drauţ –Chişineu Criş 3-0 (f.j.), Apateu – Moneasa 3-0 (f.j.), Ţipari a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 31 22 5 4 80-34 71
2 Recolta Apateu 31 21 6 4 96-34 69
3 Avântul Târnova 31 22 3 6 118-36 67*
4 Vulturii Socodor 31 18 4 9 84-48 58
5 Șoimii Șimand 31 17 5 9 76-51 56
6 Viitorul Șepreuș 31 15 6 10 88-69 51
7 Frontiera Pilu 31 13 6 12 75-74 45
8 Olimpia Bocsig 31 12 7 12 66-57 43
9 Steaua Grăniceri 32 13 4 15 70-63 43
10 Cetate Dezna 31 13 4 14 74-91 43
11 Viitorul Satu Nou 31 13 2 16 72-77 41
12 Highișana Drauț 31 12 6 13 86-66 40*
13 Viitorul Almaş 31 11 3 17 42-63 36**
14 Dacia Beliu 31 10 6 15 47-71 36
15 Flacăra Țipar 31 10 3 18 54-97 33
16 Crișul II Ch. Criș 30 5 2 23 24-79 17**
17 CS Moneasa 30 0 0 30 11-153 0**
* Penalizare două puncte
** Retrase, excluse
Ultima etapă: Apateu – Dezna, Drauț – Pilu, Beliu – Șepreuș, Socodor – Târnova, Țipar – Satu Nou, Almaș – Buteni (0-3), Bocsig – Chișineu Criș (3-0), Șimand – Moneasa (3-0), Grăniceri stă.

Lasă un răspuns

Recomandările redacției