În prima serie, atât CS Vladimirescu II cât și Victoria Lunca Teuz Sânpaul au suferit înfrângeri pe teren propriu. În Seria B, liderul Crișul Alb Buteni a luat doar un punct pe terenul ambițioasei echipe din

Seria A: CS Vladimirescu II – FO Sânpetru German 0-2, Atletico Arad – Mureșana Mândruloc 5-3, Victoria LT Sânpaul – Voința Macea 0-1, Olimpia Bujac – Înfrățirea Iratoșu 3-2, Mureșul Zădăreni – AC Șagu 6-1, AS Aluniș – FC Zimandu Nou 3-3, AS Vinga – Olimpia Bârzava 6-0, Unirea Șeitin – FC Sânleani 3-0 (f.j.), Cetate Săvârșin a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 23 16 1 6 79-42 49
2 Victoria LT Sânpaul 23 14 3 6 55-26 45
3 FC Zimandu Nou 22 14 2 6 69-32 44
4 AS Vinga 23 13 3 7 49-43 42
5 FO Sânpetru German 23 12 4 7 52-47 40
6 Olimpia Bujac 23 13 2 8 60-59 39
7 Cetate Săvârșin 22 11 3 8 70-44 36
8 Unirea Șeitin 22 11 3 8 45-32 36
9 Mureșana Mândruloc 22 10 5 7 64-47 35
10 Atletico Arad 23 11 2 10 51-48 35
11 Înfrățirea Iratoșu 23 10 5 8 44-42 35
12 Mureșul Zădăreni 22 8 2 12 49-43 26
13 AC Șagu 22 7 3 12 32-41 24
14 AS Aluniș 22 6 5 11 46-66 23
15 FC Sânleani 24 4 4 16 33-67 16*
16 Olimpia Bârzava 24 5 0 19 31-91 15
17 Voința Macea 23 4 1 18 21-80 13
* Exclusă
Etapa viitoare: Iratoșu – Vinga, Zimandu Nou – Zădăreni, Aluniș – Șeitin, Șagu – Săvârșin, Mândruloc – Sânpaul, Macea – Vladimirescu, Sp. German – Bujac, Bârzava – Sânleani (3-0), Atletico stă.
Seria B: Viitorul Satu Nou – Crișul Alb Buteni 3-3, Olimpia Bocsig – Flacăra Țipar 8-0, Vulturii Socodor – Șoimii Șimand 1-2, Highișana Drauț – Steaua Grăniceri 1-1, Frontiera Pilu – Dacia Beliu 3-0, Cetate Dezna – Avântul Târnova 1-1, Crișul II Chișineu Criș – Viitorul Șepreuş 0-3 (f.j.), Recolta Apateu – Viitorul Almaș nu s-a disputat, oaspeții nu s-au prezentat
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 23 15 5 3 49-28 50
2 Recolta Apateu 22 13 6 3 68-23 45
3 Șoimii Șimand 23 14 3 6 56-35 45
4 Avântul Târnova 22 14 3 5 81-24 43
5 Vulturii Socodor 22 11 4 7 57-37 37
6 Viitorul Almaș 22 11 4 7 43-34 37
7 Steaua Grăniceri 23 11 3 9 59-46 36
8 Viitorul Șepreuş 22 10 3 9 57-55 33
9 Frontiera Pilu 23 9 5 9 51-52 32
10 Olimpia Bocsig 23 8 6 9 51-44 30
11 Highișana Drauț 23 8 7 8 68-44 29
12 Viitorul Satu Nou 22 9 2 11 51-55 29
13 Cetate Dezna 23 8 3 12 52-79 27
14 Dacia Beliu 22 7 5 10 34-37 26
15 Flacăra Țipar 23 7 3 13 35-64 24
16 Crișul II Ch. Criș 23 5 2 16 24-58 17*
17 CS Moneasa 23 0 0 23 11-132 0*
* Exclusă
Etapa viitoare: Satu Nou – Socodor, Almaș – Bocsig, Țipar – Șimand, Șepreuș – Dezna, Târnova – Pilu, Beliu – Drauț, Grăniceri – Apateu, Buteni – Moneasa (3-0).

Satu Nou.

Lasă un răspuns

Recomandările redacției