Liga a V-a, rezultatele etapei a XIX-a: vârfurile celor două serii rămân strânse

0
201

Sânpaul a pierdut la Vinga, iar Vladimirescu stă în spatele ei la două puncte, în topul primei serii. Buteniul rămâne lider în seria B, talonată îndeaproape de Apateu şi Şimand.

Seria A: Olimpia Bujac – CS Vladimirescu II 2-6, AS Vinga – Victoria Lunca Teuz Sânpaul 2-0, Mureșana Mândruloc – AC Șagu 3-3, Voința Macea – FC Zimandu Nou 0-3, Foresta Oil Sp. German – AS Aluniș 4-2, Înfrățirea Iratoșu – Mureșul Zădăreni 2-1, Olimpia Bârzava – Cetate Săvârșin 1-3, FC Sânleani – Atletico Arad 0-3 (f.j.), Unirea Șeitin a stat.
Clasament
1 Victoria LT Sânpaul 19 13 3 3 46-17 42
2 CS Vladimirescu II 18 13 1 4 64-33 40
3 FC Zimandu Nou 18 12 0 6 57-26 36
4 Cetate Săvârșin 18 10 2 6 62-34 32
5 Unirea Șeitin 17 10 2 5 38-22 32
6 Olimpia Bujac 18 10 2 6 47-49 32
7 AS Vinga 18 10 1 7 36-38 31
8 Înfrățirea Iratoșu 18 8 5 5 38-34 29
9 FO Sp. German 18 9 2 7 42-41 29
10 Mureșana Mândruloc 17 8 4 5 51-31 28
11 Atletico Arad 18 8 1 9 38-38 25
12 Mureșul Zădăreni 18 7 1 10 37-33 22
13 AC Șagu 18 6 3 9 28-31 21
14 AS Aluniș 18 6 3 9 37-50 21
15 Olimpia Bârzava 18 5 0 13 27-64 15
16 Voința Macea 18 3 0 15 16-66 9
17 FC Sânleani 19 0 0 19 0-57 0*
* echipă exlcusă
Etapa viitoare: Atletico – Bârzava, Vladimirescu – Vinga, Zimandu Nou – Mândruloc, Șeitin – Bujac, Săvârșin – Iratoșu, Zădăreni – Sp. German, Aluniș – Macea, Sânpaul – Sânleani (3-0), Șagu stă.
Seria B: Steaua Grăniceri – Viitorul Satu Nou 2-1, Olimpia Bocsig – Frontiera Pilu 4-2, Recolta Apateu – Highișana Drauț 3-1, Vulturii Socodor – Viitorul Șepreuș 4-2, Dacia Beliu – Crișul Alb Buteni 0-2, Șoimii Șimand – Cetate Dezna 3-4, Flacăra Țipar – Crișul II Chișineu Criș 3-0 (f.j.), Viitorul Almaș – CS Moneasa 3-0 (f.j.), Avântul Tîrnova a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 17 12 4 1 36-18 40
2 Recolta Apateu 18 11 5 2 55-18 38
3 Șoimii Șimand 18 12 1 5 47-27 37
4 Avântul Tîrnova 17 11 2 4 71-21 35
5 Viitorul Almaș 19 10 3 6 39-30 33
6 Steaua Grăniceri 18 9 2 7 51-39 29
7 Vulturii Socodor 18 8 4 6 48-32 28
8 Highișana Drauț 18 7 4 7 57-37 25
9 Olimpia Bocsig 18 7 4 7 37-35 25
10 Viitorul Șepreuș 18 7 3 8 45-48 24
11 Flacăra Țipar 18 7 3 8 32-37 24
12 Viitorul Satu Nou 18 7 1 10 39-45 22
13 Frontiera Pilu 18 5 5 8 38-46 20
14 Cetate Dezna 18 6 2 10 45-69 20
15 Dacia Beliu 17 4 5 8 22-29 17
16 Crișul II Chișineu 19 5 2 12 24-46 17*
17 CS Moneasa 19 0 0 19 11-120 0*
* echipă exlcusă
Etapa viitoare: Satu Nou – Beliu, Buteni – Tîrnova, Drauț – Bocsig, Socodor – Apateu, Pilu – Șimand, Dezna – Țipar, Chișineu Criș – Almaș (0-3), Moneasa – Grăniceri (0-3), Șepreuș stă.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.