A fost etapă intermediară și la nivelul Ligii a V-a, primele clasate reușind să-și consolideze pozițiile în topurile celor două serii.
Seria A: Voința Macea – Olimpia Bârzava 1-5, FO Sp. German – Înfrățirea Iratoșu 3-1, Mureșul Zădăreni – Atletico Arad 8-2, AS Aluniș – Victoria LT Sânpaul 1-2, FC Zimandu Nou – CS Vladimirescu II 1-2, AC Șagu – Olimpia Bujac 2-2, Mureșana Mândruloc – FC Sânleani 3-0 (f.j.), Cetate Săvârșin – Unirea Șeitin nu s-a disputat (oaspeții nu s-au prezentat), AS Vinga a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 27 20 1 6 97-46 61
2 AS Vinga 27 17 3 7 63-52 54
3 FC Zimandu Nou 27 17 2 8 85-44 53
4 FO Sp. German 28 16 4 8 67-51 52
5 Victoria LT Sânpaul 27 16 3 8 63-36 51
6 Cetate Săvârșin 26 14 3 9 86-53 45
7 Înfrățirea Iratoșu 28 13 5 10 60-51 44
8 Olimpia Bujac 27 14 3 10 71-70 43*
9 Mureșana Mândruloc 27 12 5 10 78-63 41
10 Unirea Șeitin 26 12 3 11 51-43 39
11 Mureșul Zădăreni 27 11 2 14 74-57 35
12 Atletico Arad 27 11 2 14 58-73 35
13 AC Șagu 27 10 4 13 49-47 34
14 AS Aluniș 27 7 5 15 53-84 26
15 Olimpia Bârzava 28 7 0 21 41-107 21
16 FC Sânleani 28 4 4 20 33-79 16
17 Voința Macea 28 5 1 22 30-103 16
* Penalizare 2 puncte
Etapa viitoare: Atletico – Săvârșin, Sânpaul – Zădăreni, Bujac – Zimandu Nou, Vladimirescu – Aluniș, Iratoșu – Macea, Șeitin – Sp. German, Bârzava – Mândruloc, Vinga – Șagu.
Seria B: Viitorul Satu Nou – Frontiera Pilu 7-2, Crișul Alb Buteni – Highișana Drauț 8-1, Dacia Beliu – Flacăra Țipar 0-4, Viitorul Șepreuș – Olimpia Bocsig 4-1, Avântul Tîrnova – Șoimii Șimand 4-1, Steaua Grăniceri – Viitorul Almaș 3-0 (f.j.), Crișul II Chișineu Criș – Vulturii Socodor 0-3 (f.j.), CS Moneasa – Cetate Dezna 0-3 (f.j.),
Recolta Apateu a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 27 19 5 3 65-30 62
2 Avântul Târnova 27 19 3 5 101-30 58*
3 Recolta Apateu 27 17 6 4 85-32 57
4 Șoimii Șimand 28 17 4 7 71-44 55
5 Vulturii Socodor 27 16 4 7 74-41 52
6 Viitorul Șepreuș 27 12 5 10 72-66 41
7 Steaua Grăniceri 28 12 4 12 65-56 40
8 Viitorul Satu Nou 27 12 2 13 65-64 38
9 Olimpia Bocsig 28 10 7 11 59-52 37
10 Viitorul Almaș 28 11 3 14 42-54 36**
11 Cetate Dezna 27 10 4 13 62-82 34
12 Frontiera Pilu 27 9 6 12 59-70 33
13 Flacăra Țipar 28 10 3 15 50-75 33
14 Highișana Drauț 27 9 6 12 76-61 31*
15 Dacia Beliu 27 8 6 13 42-58 30
16 Crișul II Ch. Criș 26 5 2 19 24-67 17**
17 CS Moneasa 26 0 0 26 11-141 0**
* Penalizare 2 puncte
** Retrase sau excluse
Etapa viitoare: Almaș – Beliu (0-3), Socodor – Grăniceri, Țipar – Târnova, Șimand – Șepreuș, Apateu – Buteni, Drauț – Satu Nou, Dezna – Chișineu Criș (3-0), Pilu – Moneasa (3-0), Bocsig stă.

Lasă un răspuns

Recomandările redacției