Câștigătoarele celor două serii din Onoare au primit medaliile de învingătoare din partea AJF-ului, însă numai trupa din Buteni își face calcule pentru Liga a IV-a. Vladimirescu II rămâne pe loc, datorită retrogradării primei echipe din Liga a III-a. Nicio echipă n-a retrogradat din Liga a V-a, datorită retragerilor sau excluderilor!

Seria A: Olimpia Bujac – Atletico Arad 3-4, Olimpia Bârzava – AS Aluniș 2-4, CS Vladimirescu II – Victoria LT Sânpaul 2-1 (întrerupt în min. 56), Unirea Șeitin – Mureșana Mândruloc 3-3, FO Sp. German – AC Șagu 3-0, Înfrățirea Iratoșu – FC Zimandu Nou 2-2, AS Vinga – Cetate Săvârșin 5-3, FC Sânleani – Mureșul Zădăreni 0-3 (f.j.), Voința Macea a stat.
Clasament
1 CS Vladimirescu II 32 22 2 8 109-58 68
2 FO Sp. German 32 20 4 8 80-52 64
3 FC Zimandu Nou 32 20 3 9 101-52 63
4 AS Vinga 32 18 5 9 73-65 59
5 Cetate Săvârșin 32 18 3 11 106-68 57
6 Victoria LT Sânpaul 32 18 3 11 72-52 57
7 Olimpia Bujac 32 17 2 13 88-85 51*
8 Înfrățirea Iratoșu 32 14 8 10 66-56 50
9 Atletico Arad 32 14 2 16 79-91 44
10 AC Șagu 32 13 5 14 63-52 44
11 Unirea Șeitin 32 13 4 15 65-58 43
12 Mureșana Mândruloc 32 12 7 13 86-78 43
13 Mureșul Zădăreni 32 13 3 16 84-68 42
14 AS Aluniș 32 11 6 15 72-92 39
15 Olimpia Bârzava 32 8 0 24 48-125 24
16 Voința Macea 32 6 1 25 34-116 19
17 FC Sânleani 32 4 4 24 33-91 16**
* Penalizare 2 puncte
** Exclusă
Seria B: Recolta Apateu – Cetate Dezna 5-2, Highișana Drauț – Frontiera Pilu 2-1, Dacia Beliu – Viitorul Șepreuș 1-2, Vulturii Socodor – Avântul Târnova 3-0 (f.j., oaspeții nu au ajuns), Flacăra Țipar – Viitorul Satu Nou 5-3, Viitorul Almaș – Crișul Alb Buteni 0-3 (f.j.), Olimpia Bocsig – Crișul II Chișineu Criș 3-0 (f.j.), Șoimii Șimand – CS Moneasa 3-0 (f.j.), Steaua Grăniceri a stat.
Clasament
1 Crișul Alb Buteni 32 23 5 4 83-34 74
2 Recolta Apateu 32 22 6 4 101-36 72
3 Avântul Târnova 32 22 3 7 118-39 67*
4 Vulturii Socodor 32 19 4 9 87-48 61
5 Șoimii Șimand 32 18 5 9 79-51 59
6 Viitorul Șepreuș 32 16 6 10 90-70 54
7 Cetate Dezna 32 14 4 14 79-93 46
8 Olimpia Bocsig 32 13 7 12 69-57 46
9 Frontiera Pilu 32 13 6 13 76-76 45
10 Highișana Drauț 32 13 6 13 88-67 43*
11 Steaua Grăniceri 32 13 4 15 70-63 43
12 Viitorul Satu Nou 32 13 2 17 75-82 41
13 Flacăra Țipar 32 11 3 18 59-100 36
14 Dacia Beliu 32 10 6 16 48-73 36
15 Viitorul Almaș 32 8 3 21 33-75 27**
16 Crișul II Ch. Criș 32 5 2 25 24-85 17**
17 CS Moneasa 32 1 0 31 14-156 3**
* Penalizare 2 puncte
** Retrase, excluse

Lasă un răspuns

Recomandările redacției