Lider detașat în prima parte, CS Glogovăț e la al doilea meci consecutiv fără victorie. Dincolo, Pîncota a zdrobit Sintea Mare.

Seria A:
CS Glogovăț – Podgoria Ghioroc 1-1, Voința Semlac – Viitorul Peregu Mare 1-2, Șoimii Livada – AS Dorobanți 0-4, Real Horia – AS Mănăștur 2-5, Podgoreana Covă-        sânț – Victoria Lunca Teuz (Sânpaul) nu s-a disputat (oaspeții nu s-au prezentat), Gloria Secusigiu a stat.
Clasament
1     Glogovăț    9    7    1    1    35-14    22
2     Ghioroc    9    7    1    1    30-12    22
3     Dorobanți    9    7    0    2    38-17    21
4     Peregu Mare    9    7    0    2    32-15    21
5     Secusigiu    9    3    1    5    23-21    10
6     Livada    9    3    1    5    14-28    10
7     Semlac    9    3    0    6    17-16    9
8     Covăsânț    9    3    0    6    15-32    9
9     Mănăștur    9    2    2    5    16-31    8
10     Horia    9    2    0    7    17-33    6
11     Sânpaul    8    2    0    6    10-28    6
Etapa viitoare:
Dorobanți – Secusigiu (sâmbătă, 14,00), Ghioroc – Livada, Peregu Mare – Glogovăț, Mănăștur – Semlac, Sânpaul – Horia (duminică, 14,00), Covăsânț stă.
Seria B:
Șoimii II Pâncota – Național Sintea Mare 10-1, Vulturul Chereluș – CS Moneasa 2-1, Unirea Gurahonț – Voința Caporal Alexa 2-1, AS Hălmagiu – Speranța Chier 1-4, Unirea Șilindia – Viitorul Almaș 3-7, Victoria Seleuș – Crișul II Chișineu Criș 6-2.
Clasament
1     Pâncota    10    9    0    1    55-9    27
2     Seleuș    10    6    2    2    33-8    20
3     Gurahonț    10    5    4    1    29-17    19
4     Chereluș    10    5    3    2    27-18    18
5     Almaș    10    5    2    3    27-28    17
6     Chier    10    5    0    5    28-26    15
7     Hălmagiu    10    3    5    2    18-18    14
8     Caporal Alexa    10    4    1    5    25-35    13
9     Moneasa    10    3    2    5    22-29    11
10     Chișineu Criș    10    2    2    6    16-35    8
11     Sintea Mare    10    2    1    7    19-41    7
12     Șilindia    10    0    0    10    15-51    0
Etapa viitoare:
Almaș – Pâncota, Chier – Șilindia, Caporal Alexa – Hălmagiu, Moneasa – Seleuș, Sintea Mare – Chereluș, Chișineu Criș – Gurahonț (duminică, 14,00).

Recomandările redacției