Liga a V-a, etapa a XII-a: Victoria Felnac e imbatabilă, Macea a preluat șefia dincolo

0
160

Seria A
CS Glogovăț – Voința Munar 1-0, Foresta Oil Sp. German – Atletico Arad
3-0, Victoria Felnac – Mureșul Zădăreni 4-0, Olimpia Bârzava – Speranța Turnu 11-3, Înfrățirea Iratoșu – AC Șagu 9-2, AS Vinga – Semlecana Semlac 1-1, Unirea Şeitin – AS Aluniș 1-1, FC Zimandu Nou – Cetate Săvârșin 2-5.
Clasament
1.     Felnac    12    12    0     0     48-10        36
2.     Săvârșin    12    9     1     2     47-20    28
3.     Glogovăț    12    9     1     2     38-13    28
4.     Iratoșu     12    7     2     3     40-20    23
5.     Sp. German    12    7     1     4     22-29    22
6.     Zădăreni    12    6     2     4     34-22    20
7.     Munar    12    6     2     4     31- 22     20
8.     Turnu    12    5     2     5     34- 27    17
9.     Semlac    12    5     1     6     29- 20    16
10.     Bârzava    12    5     1     6     44-41     16
11.     Aluniș    12    5     1     6     19-22    16
12.     Vinga    12    3     1     8     15- 42    10
13.     Şagu    12    3     1     8     15-45     10
14.     Şeitin    12    2     2     8     20-37    8
15.     Atletico    12    2     1     9     16- 39     7
16.     Z. Nou    12    0     1     11    8-51    1
Etapa viitoare: Atletico – Bârzava (sâmbătă, 11,00), Turnu – Vinga,
Șagu – Șeitin (sâmbătă, 14,00), Aluniș – Zimand, Zădăreni – Iratoșu, Semlac – Felnac, Munar – Foresta, Săvârșin – Glogovăț (duminică, 14,00).
Seria B
Șoimii Șimand – Podgoria Ghioroc 0-0, Frontiera Pilu – Avântul Târnova
3-1, Viitorul Satu Nou – Vulturii Socodor 4-2, Crișul Alb Buteni – Cetate Dezna
3-2,Olimpia Bocsig – Șoimii II Pâncota 0-2, Unirea Gurahonț – Flacăra Țipar
0-2, Steaua Grăniceri – Recolta Apateu 1-2, Voința Macea – Viitorul Șepreuș 9-1.
Clasament
1.     Macea    12    7     4     1     46-19    25
2.     Târnova    12    8     1     3     43-19     25
3.     Şimand    12    7     3     2     35-20    24
4.     Satu Nou    12    7     1     4     28-23    22
5.     Ghioroc    12    5     4     3     30-23     19
6.     Pâncota    12    5     3     4     31-24    18
7.     Apateu    12    5     3     4     32-32    18
8.     Bocsig    12    4     5     3     23- 21    17
9.     Gurahonț    12    5     2     5     33- 33    17
10.     Socodor    12    4     2     6     22-25    14
11.     Şepreuș    12    4     2     6     28-40    14
12.     Buteni    12    3     4     5     17-26    13
13.     Dezna    12    4     1     7     25-47    13
14.     Pilu    12    3     2     7     17-27    11
15.     Ţipar    12    2     4     6     16-28    10
16.     Grăniceri    12    1     3     8     13-32    6
Etapa viitoare: Ghioroc – Bocsig (sâmbătă, 14,00), Pâncota – Gurahonț, Socodor – Buteni, Târnova – Șimand, Dezna – Pilu, Apateu – Satu Nou, Șepreuș – Grăniceri, Țipar – Macea.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.