Șoimii Lipova și Național II Sebiș au avut parte de sărbători fericite: cele două sunt instalate confortabil în fotoliile de lider ale seriilor din Liga a V-a și au reușit o ultimă etapă fără gol primit.
Seria A:
Olimpia Bârzava – Victoria Felnac 1-0, AS Vinga – Atletico Arad 1-1, Speranţa Turnu – Înfrăţirea Iratoşu 3-3, Şoimii Lipova – AS Aluniş 4-0, Voinţa Munar – Olimpia Bujac 8-3, Cetate Săvârşin – FC Zimandu Nou 5-0, Mureşul Zădăreni – AC Şagu 1-1, Unirea Şeitin – Mureşana Mândruloc 3-0 (f.j.).
Clasament
1 Lipova 20 17 1 2 82-17 52
2 Săvârşin 20 13 2 5 70-36 41
3 Şagu 20 10 7 3 42-22 37
4 Iratoșu 20 11 4 5 41-36 37
5 Bârzava 20 11 1 8 48-51 34
6 Felnac 20 10 3 7 50-32 33
7 Vinga 20 8 5 7 41-36 29
8 Şeitin 20 9 2 9 38-33 29
9 Atletico 20 8 3 9 43-55 27
10 Bujac 20 8 2 10 38-54 26
11 Zădăreni 20 7 3 10 39-46 24
12 Munar 20 6 4 10 39-51 22
13 Aluniș 20 5 4 11 30-45 19
14 Zimandu Nou 20 5 3 12 23-43 18
15 Mândruloc 20 4 0 16 33-80 12*
16 Turnu 20 5 2 13 29-49 11**
*Exclusă
**Penalizată cu 6 puncte
Etapa viitoare:
Atletico – Săvârşin (sâmbătă, 11,00), Bujac – Aluniş, (sâmbătă, 17,00), Felnac – Munar, Şagu – Vinga, Zimandu Nou – Bârzava, Şeitin – Lipova, Mândruloc – Turnu (0-3), Iratoşu – Zădăreni (duminică, 17,00).
Seria B:
Viitorul Satu Nou – Avântul Târnova 1-2, Crişul Alb Buteni – Şoimii Şimand 2-1, Recolta Apateu – Viitorul Şepreuş 2-3, Voinţa Macea – Olimpia Bocsig 3-1, Crișul Alb Şicula – Dacia Beliu 0-3, Flacăra Ţipar – Naţional II Sebiş 0-6, Vulturii Socodor – Frontiera Pilu 1-0, Steaua Grăniceri – Cetate Dezna 0-0.
Clasament
1 Sebiș 20 19 0 1 110-10 57
2 Beliu 20 17 1 2 61-12 52
3 Satu Nou 20 16 1 3 89-37 49
4 Şimand 20 11 4 5 51-40 37
5 Târnova 20 10 2 8 40-32 32
6 Pilu 20 9 4 7 29-31 31
7 Apateu 20 9 2 9 52-53 29
8 Şepreuș 20 7 6 7 41-47 27
9 Socodor 20 7 4 9 40-39 25
10 Bocsig 20 7 4 9 41-43 25
11 Dezna 20 6 5 9 49-57 23
12 Buteni 20 6 2 12 29-58 20
13 Grăniceri 20 4 4 12 34-57 16
14 Şicula 20 3 2 15 29-75 11
15 Macea 20 2 5 13 20-69 11
16 Ţipar 20 3 2 15 25-80 11
Etapa viitoare:
Beliu – Buteni (sâmbătă, 17,00), Dezna – Macea, Sebiş – Şicula, Şepreuş – Ţipar, Pilu – Apateu, Şimand – Târnova, Grăniceri – Satu Nou, Bocsig – Socodor (duminică, 17,00).
Sport 76
Răzvan Trif, înainte de „U” Cluj – UTA: „O să fie o partidă dificilă, dar mergem acolo încrezători. Normal că am ceva de demonstrat, vreau să am o revanșă așa cum e nevoie”
citește mai mult »