Liga a V-a, rezultatele etapei a XXV-a: Lipova și Sebiș II sunt gata de Liga a IV-a!

0
231

Trupa lui Marius Grad și-a consolidat avansul în fruntea primei serii, în timp ce Sebișul a învins contracandidata din Beliu și are 8 puncte în fața „dacilor”.
Seria A: Speranța Turnu – AS Vinga 3-2, Înfrățirea Iratoșu – Voința Munar 8-2, AC Șagu – AS Aluniș 5-3, FC Zimandu Nou – Victoria Felnac 1-3, Mureșul Zădăreni – Șoimii Lipova 1-3, Unirea Șeitin – Cetate Săvârșin 2-5, Mureșana Mândruloc – Olimpia Bârzava 0-3 (f.j.), Atletico Arad – Olimpia Bujac 3-0 (f.j., Olimpia n-a fost programată).
Clasament
1     Lipova     25    21    2    2    98-19    65
2     Săvârșin    25    16    2    7    90-48    50
3     Iratoșu    25    15    5    5    64-46    50
4     Șagu    25    13    7    5    56-42    46
5     Felnac    25    13    5    7    68-36    44
6     Bârzava    25    13    1    11    65-62    40
7     Vinga    25    10    6    9    51-46    36
8     Atletico    25    11    3    11    53-67    36
9     Șeitin    25    10    2    13    43-43    32
10     Zădăreni    25    9    3    13    46-55    30
11     Bujac    25    9    2    14    43-80    29
12     Z. Nou    25    8    4    13    33-50    28
13     Munar    25    7    5    13    48-65    26
14     Aluniș    25    6    5    14    41-60    23
15     Turnu    25    8    2    15    37-55    20*
16     Mândruloc    25    4    0    21    33-95       12**
* Penalizată cu 6 puncte
** Exclusă
Etapa viitoare: Bujac – Șagu (sâmbătă, 18,00), Vinga – Zădăreni, Aluniș – Iratoșu, Munar – Mândruloc (3-0), Lipova – Zimandu Nou, Felnac – Atletico, Bârzava – Șeitin, Săvârșin – Turnu (duminică, 18,00).
Seria B: Național II Sebiș – Dacia Beliu 4-1, Viitorul Șepreuș – Șoimii Șimand 1-6, Voința Macea – Recolta Apateu 1-6, Olimpia Bocsig – Crișul Alb Buteni
4-1, Frontiera Pilu – Avântul Târnova 1-2, Vulturii Socodor – Viitorul Satu Nou 1-3, Steaua Grăniceri – Flacăra Țipar 9-3, Cetate Dezna – Crișul Alb Șicula
nu s-a disputat (neprezentare oaspeți).
Clasament
1     Sebiș    25    23    1    1    132-15    70
2     Beliu    25    20    2    3    76-19    62
3     Satu Nou    25    17    2    6    100-53    53
4     Șimand    25    13    4    8    67-52    43
5     Apateu    25    13    2    10    73-60    41
6     Târnova    25    13    2    10    51-44    41
7     Pilu    25    12    5    8    40-37    41
8     Bocsig     25    11    4    10    57-52    37
9     Șepreuș    25    10    6    9    53-61    36
10     Socodor    25    8    4    13    45-52    28
11     Grăniceri    25    7    4    14    49-70    25
12     Dezna    24    6    6    12    57-71    24
13     Buteni    25    6    4    15    34-76    22
14     Macea    25    5    6    14    34-80    21
15     Țipar    25    4    2    19    35-101    14
16     Șicula    24    3    2    19    32-92    11
Etapa viitoare: Beliu – Șepreuș (sâmbătă, 18,00), Apateu – Socodor,
Buteni – Dezna, Șicula – Grăniceri, Satu Nou – Sebiș, Târnova – Bocsig – Țipar – Macea, Șimand – Pilu (duminică, 18,00).

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.