Trupa lui Marius Grad și-a consolidat avansul în fruntea primei serii, în timp ce Sebișul a învins contracandidata din Beliu și are 8 puncte în fața „dacilor”.
Seria A: Speranța Turnu – AS Vinga 3-2, Înfrățirea Iratoșu – Voința Munar 8-2, AC Șagu – AS Aluniș 5-3, FC Zimandu Nou – Victoria Felnac 1-3, Mureșul Zădăreni – Șoimii Lipova 1-3, Unirea Șeitin – Cetate Săvârșin 2-5, Mureșana Mândruloc – Olimpia Bârzava 0-3 (f.j.), Atletico Arad – Olimpia Bujac 3-0 (f.j., Olimpia n-a fost programată).
Clasament
1 Lipova 25 21 2 2 98-19 65
2 Săvârșin 25 16 2 7 90-48 50
3 Iratoșu 25 15 5 5 64-46 50
4 Șagu 25 13 7 5 56-42 46
5 Felnac 25 13 5 7 68-36 44
6 Bârzava 25 13 1 11 65-62 40
7 Vinga 25 10 6 9 51-46 36
8 Atletico 25 11 3 11 53-67 36
9 Șeitin 25 10 2 13 43-43 32
10 Zădăreni 25 9 3 13 46-55 30
11 Bujac 25 9 2 14 43-80 29
12 Z. Nou 25 8 4 13 33-50 28
13 Munar 25 7 5 13 48-65 26
14 Aluniș 25 6 5 14 41-60 23
15 Turnu 25 8 2 15 37-55 20*
16 Mândruloc 25 4 0 21 33-95 12**
* Penalizată cu 6 puncte
** Exclusă
Etapa viitoare: Bujac – Șagu (sâmbătă, 18,00), Vinga – Zădăreni, Aluniș – Iratoșu, Munar – Mândruloc (3-0), Lipova – Zimandu Nou, Felnac – Atletico, Bârzava – Șeitin, Săvârșin – Turnu (duminică, 18,00).
Seria B: Național II Sebiș – Dacia Beliu 4-1, Viitorul Șepreuș – Șoimii Șimand 1-6, Voința Macea – Recolta Apateu 1-6, Olimpia Bocsig – Crișul Alb Buteni
4-1, Frontiera Pilu – Avântul Târnova 1-2, Vulturii Socodor – Viitorul Satu Nou 1-3, Steaua Grăniceri – Flacăra Țipar 9-3, Cetate Dezna – Crișul Alb Șicula
nu s-a disputat (neprezentare oaspeți).
Clasament
1 Sebiș 25 23 1 1 132-15 70
2 Beliu 25 20 2 3 76-19 62
3 Satu Nou 25 17 2 6 100-53 53
4 Șimand 25 13 4 8 67-52 43
5 Apateu 25 13 2 10 73-60 41
6 Târnova 25 13 2 10 51-44 41
7 Pilu 25 12 5 8 40-37 41
8 Bocsig 25 11 4 10 57-52 37
9 Șepreuș 25 10 6 9 53-61 36
10 Socodor 25 8 4 13 45-52 28
11 Grăniceri 25 7 4 14 49-70 25
12 Dezna 24 6 6 12 57-71 24
13 Buteni 25 6 4 15 34-76 22
14 Macea 25 5 6 14 34-80 21
15 Țipar 25 4 2 19 35-101 14
16 Șicula 24 3 2 19 32-92 11
Etapa viitoare: Beliu – Șepreuș (sâmbătă, 18,00), Apateu – Socodor,
Buteni – Dezna, Șicula – Grăniceri, Satu Nou – Sebiș, Târnova – Bocsig – Țipar – Macea, Șimand – Pilu (duminică, 18,00).
A1 15
Investiții realizate și proiecte de viitor în comuna Craiva: a doua capelă mortuară, drumuri modernizate; sală de sport multifunțională, cadastrare sau introducerea gazului
citește mai mult »