Antrenorul celor de la Hermannstadt, Liviu Ciobotariu, a fost extrem de nervos după ce echipa sa a remizat cu UTA Arad, scor 1-1, în etapa 22 din Liga 1.

Liviu Ciobotariu a lăsat de înțeles că Hermannstadt se va afla în play-out-ul Ligii 1, după ce echipa din Sibiu se află abia pe locul 14 în clasamentul Ligii 1 după 22 de meciuri jucate în acest sezon.

Dacă m-aș gândi la a doua repriză, sunt două puncte pierdute. Au fost două reprize total diferite. O repriză foarte slabă a noastră, prima. După care, am jucat mai bine, am și marcat. E greu, e frustrant. Nu reușim să câștigăm de 10 etape. Așteptăm toți să vină acest moment. Vreau să-i felicit pe jucători pentru repriza a doua. Au încercat, au pus presiune, dar din păcate nu am reușit să marcăm al treilea gol, că al doilea l-am dat și a fost anulat.

De pe bancă nu s-a văzut foarte bine (n.r – golul anulat al lui Mayoral), dar mă gândeam că n-a avut cum să-l lovească. Suntem oameni, toți greșim. E frustrant, e deranjant pentru noi, că nu am reușit să câștigăm, dar suntem oameni și greșim.

Pentru noi, orice joc e o finală, indiferent că jucăm cu FCSB, UTA Arad sau Clinceni. Noi trebuie să acumulăm puncte, indiferent cu cine jucăm. Nu vrem să ne distanțăm de celelalte echipe. Trebuie să fim cât mai aproape de pluton. O să vină play-out-ul și nu ne dorim să fie diferență mare de puncte”, a spus Liviu Ciobotariu.