Dennis Man a reușit să marcheze pentru prima dată în acest sezon alături de Parma. Acesta a marcat chiar în primul meci din sezon care însă sa terminat la egalitate cu Frosinone, 2-2, vineri seara, în deplasare, în prima etapă din Serie B.

Fotbalistul arădean a înscris pentru 1-2 în minutul 52 al partidei și a fost lăudat de jurnaliștii italieni. Legendarul Gianluigi Buffon, care a revenit la Parma în această vară, s-a bucurat ca un copil la reușita lui Dennis Man.

A fost lucid în faţa porţii şi a marcat golul de 2-1. În prima repriză a părut să joace mai mult rolul pasatorului şi a făcut şi faza defensivă, au scris cei de la Forza Parma, citaţi de digisport.ro.

Gazdele au marcat primele, prin Alessio Zerbin (31), dar Parma a egalat prin Gennaro Tutino (41). Man a adus formaţia oaspete în avantaj în debutul reprizei secunde (52), dar Frosinone a smuls egalul, marcând pe final prin Gabriel Charpentier (89).