romanPeste 200 de jucători de tenis de masă s-au aliniat la startul ediţiei a doua a Memorialului „Eugen Roman”. Un eveniment în amintirea unui om important pentru sportul arădean, fostul director al CSM-ului, şi care şi-a pus amprenta pe rezultatele grupării în perioada în care a condus-o. Eugen Roman ne-a părăsit, prematur, acum şase ani.
Memorialul din 2013 a fost organizat de fiul regretatului fost preşedinte, Bogdan, sprijinit de Răzvan Meszar, în colaborare cu Clubul Sportiv Municipal, Direcţia Judeţeană de Sport şi Tineret şi Asociaţia Sportivă Victoria. În competiţia amatorilor s-a impus Vasile Cătinean (din Petrila), urmat de Vasile Ursulean (Straja) şi Dan Mocean (Cluj). La open a câştigat Silviu Garduli (Cluj), urmat de Şerban Nascu (Cluj) şi Valentin Boaca (Bucureşti). Dintre arădeni cel mai bine s-a clasat Victor Avram, care a încheiat în grupa locurilor 9-16. Bogdan Roman s-a clasat în grupa pozițiilor 17-24.