Antrenorul echipei FC Viitorul, Mircea Rednic, a fost foarte supărat pentru eliminarea lui Virgil Ghiță din meciul de vineri seara cu UTA Arad, scor 0-0.

Fundașul și căpitanul lui FC Viitorul, Virgil Ghiță, a încasat al doilea cartonaș galben în minutul 83 și a fost eliminat din joc. Acesta și-a lăsat echipa în zece oameni, însă ce l-a deranjat cel mai tare pe Rednic este faptul că acesta va lipsi în etapa viitoare, la partida cu FCSB.

UTA Arad și FC Viitorul au remizat, scor 0-0, în etapa cu numărul 16 din Liga 1, prima din acest an pentru UTA. Antrenorul celor de la Viitorul a dat vina pe condițiile meteorologice dar și pe starea proastă a terenului.

Astea-s condițiile, trebuie să te adaptezi. Am greșit foarte multe pase. În prima repriză am avut câteva situații de a marca, în a doua, mai puține. A fost mai mult un joc de luptă, nu a câștigat nimeni. Noi nici nu am câștigat și am pierdut și un jucător de bază (n.r. Virgil Ghiță) pentru meciul cu Steaua. Chiar dacă e tânăr, are destulă experiență. Cojocaru deja preluase mingea, chiar nu înțeleg. Nici arbitrul nu a avut un joc ușor, din cauza terenului, a fost un dezechilibru.

Avem patru meciuri de foc. Cel mai important e meciul de marți. Mie îmi plac meciurile astea, mă ambiționează. Sunt echipe care joacă un fotbal bun. Acum să vedem!”, a spus Mircea Rednic, la flash-interviurile de după meci