onoareAC Șagu, din prima serie, alături de Viitorul Satu Nou, Național II Sebiș și Dacia Beliu, din seria B, sunt echipele arădene din a doua ligă județeană care au punctaj maxim după primele patru runde ale sezonului 2013-2014.

Seria A:
Unirea Șeitin – Înfrățirea Iratoșu 6-1, Speranța Turnu – AC Șagu 1-2, AS Vinga – FC Zimand Nou 5-0, Voința Munar – AS Aluniș 1-1, Șoimii Lipova – Mureșana Mândruloc  8-3, Olimpia Bârzava – Olimpia Bujac 3-0, Mureșul Zădăreni – Atletico Arad 1-5, Cetate Săvârșin – Victoria Felnac 6-2.
Clasament
1     AC Șagu    4    4    0    0    10-1    12
2     AS Vinga    4    3    1    0    16-3    10
3     Șoimii Lipova    4    3    0    1    22-5    9
4     Olimpia Bârzava    4    3    0    1    9-13    9
5     Atletico Arad    4    2    1    1    14-8    7
6     Unirea Șeitin    4    2    1    1    12-6    7
7     Speranța Turnu    4    2    1    1    7-5    7
8     Înfrățirea Iratoșu    4    2    0    2    9-10    6
9     Olimpia Bujac     4    2    0    2    7-9    6
10     Cetate Săvârșin    4    1    2    1    12-10    5
11     FC Zimand Nou     4    1    1    2    6-11    4
12     Mureșul Zădăreni       4    1    0    3    5-12    3
13     Voința Munar    4    0    2    2    7-11    2
14     AS Aluniș     4    0    2    2    4-10    2
15     Victoria Felnac    4    0    1    3    5-12    11
16     Mureșana Mândruloc    4    0    0    4    5-24    0
Etapa viitoare:
Atletico – Vinga, Aluniș – Lipova, Bujac – Munar, Felnac – Bârzava, Iratoșu – Turnu, Mândruloc – Șeitin, Zimandu Nou – Săvârșin, Șagu – Zădăreni.
Seria B:
Viitorul Satu Nou – Cetate Dezna 5-0, Crișul Alb Șicula – Șoimii Șimand 3-5, Crișul Alb Buteni – Avântul Târnova 2-1, Voința Macea – Frontiera Pilu 0-2, Steaua Grăniceri – Olimpia Bocsig 1-2, Vulturii Socodor – Viitorul Șepreuș 4-2, Recolta Apateu – Național II Sebiș 0-3, Flacăra Țipar – Dacia Beliu 3-4.
Clasament
1     Viitorul Satu Nou    4    4    0    0    25-2    12
2     Național II Sebiș    4    4    0    0    21-2    12
3     Dacia Beliu       4    4    0    0    13-3    12
4     Șoimii Șimand    4    3    0    1    12-7    9
5     Frontiera Pilu     4    3    0    1    8-5    9
6     Flacăra Țipar     4    2    0    2    11-10    6
7     Olimpia Bocsig     4    2    0    2    10-12    6
8     Cetate Dezna     4    2    0    2    7-12    6
9     Crișul Alb Buteni    4    2    0    2    4-10    6
10     Viitorul Șepreuș    4    1    1    2    7-7    4
11     Avântul Târnova    4    1    0    3    4-8    3
12     Vulturii Socodor    4    1    0    3    5-10    3
13     Recolta Apateu    4    1    0    3    3-9    3
14     Crișul Alb Șicula    4    1    0    3    5-15    3
15     Steaua Grăniceri    4    0    1    3    4-14    1
16     Voința Macea     4    0    0    4    1-14    0
Etapa viitoare:
Beliu – Șicula, Sebiș – Țipar, Șepreuș – Apateu, Dezna – Grăniceri, Șimand – Buteni, Pilu – Socodor, Bocsig – Macea, Târnova – Satu Nou.

Recomandările redacției