papi4Universitatea Cluj a pierdut cel de-al patrulea meci consecutiv pe teren propriu cu 0-1. După UTA și Gaz Metan Mediaș în campionat și Steaua în Cupă și Șoimii Pâncota a profitat de lipsa de experiență a „șepcilor roșii”.  „Am dat tonul și în acest meci, am avut niște fluctuații, probabil s-a simțit și oboseala după meciul cu Steaua, dar e frustrant. A fost henț clar la golul lor. Nu e admisibil așa ceva, dar nu vreau să spun mai multe pentru că, probabil, o să deranjez. Suntem blestemați de-a dreptul cu aceste scoruri de 0-1”, consideră Marius Popescu.
Antrenorul Universității a vorbit din nou despre necesitatea unor fotbaliști cu experiență. „Plătim tribut experienței, e foarte greu pentru noi. Campionatul nu ne așteaptă. S-a văzut și astăzi experiența lor. Au tras de timp vreo 20 de minute. Nu cred că au fost mai mult de 40 de minute de joc efectiv. Poate ne lipsește experiența unui atacant cu jocuri, care să ia presiunea pe el. Copiii pot fi demoralizați în timp. Se vede asta din reacțiile lor. Sper să-l convingem pe Vlad Morar să revină. Am înțeles că e în litigiu cu echipa din Israel. Să vedem dacă obține cartea verde temporară, dacă vrea să vină… Aș mai vrea să vină jucători cu experiență, dar trebuie să-i găsim liberi de contract și să vrea să vină la noi. Sper să găsim să îmbunătățim lotul”, a adăugat fostul atacant.