Tot din patru în patru zile vor juca utiștii în primele șase meciuri din Liga I ale anului. Programul a fost afișat de către Liga Profesionistă de Fotbal, iar cu această ocazie elevii lui Laszlo Balint, au aflat programul etapelor 18-22, dar și la ce oră vor intra pe teren contra celor de la Campionii FC Argeș, la al doilea meci al anului pe arena „Francisc Neuman”.
Totodată „Lady UTA“ va juca vineri contra Viitorul Constanța, pe arena arădeană începând cu ora 17. Urmează apoi, marți, deplasarea la Voluntari, pentru ca să joace din nou pe arena „Francis Neuman“, contra FC Argeș.
Mai jos aveți tot programul rundelor 18-22 al Casa Ligii 1, cu mențiunea că orele de disputare ale meciurilor programate în etapele 19-22 vor fi comunicate ulterior:
Etapa a 18-a
Vineri, 22 ianuarie
Ora 17.00 Chindia Târgoviște – Academica Clinceni
Ora 20.00 FCSB – FC Voluntari
Sâmbătă, 23 ianuarie
Ora 12.30 Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Astra Giurgiu
Ora 14.45 UTA Arad – FC Argeș
Ora 21.00 Universitatea Craiova – FC Viitorul Constanța
Duminică, 24 ianuarie
Ora 18.00 Gaz Metan Mediaș – Politehnica Iași
Ora 20.00 FC Botoșani – Dinamo
Luni, 25 ianuarie
Ora 20.30 FC Hermannstadt – CFR Cluj
Etapa a 19-a
Marți, 26 ianuarie
FC Viitorul Constanța – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
FC Voluntari – Universitatea Craiova
FC Argeș – FCSB
Miercuri, 27 ianuarie
Academica Clinceni – FC Botoșani
Politehnica Iași – UTA Arad
Dinamo – Gaz Metan Mediaș
Joi, 28 ianuarie
FC Hermannstadt – Chindia Târgoviște
CFR Cluj – Astra Giurgiu
Etapa a 20-a
Vineri, 29 ianuarie
Universitatea Craiova – FC Argeș
Sâmbătă, 30 ianuarie
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – FC Voluntari
Gaz Metan Mediaș – Academica Clinceni
FCSB – Politehnica Iași
Duminică, 31 ianuarie
FC Botoșani – FC Hermannstadt
Astra Giurgiu – FC Viitorul Constanța
UTA Arad – Dinamo
Luni, 1 februarie
Chindia Târgoviște – CFR Cluj
Etapa a 21-a
Marți, 2 februarie
FC Argeș – Sepsi OSK Sf. Gheorghe
Politehnica Iași – Universitatea Craiova
Miercuri, 3 februarie
FC Hermannstadt – Gaz Metan Mediaș
FC Voluntari – Astra Giurgiu
Dinamo – FCSB
Joi, 4 februarie
Academica Clinceni – UTA Arad
Chindia Târgoviște – FC Botoșani
CFR Cluj – FC Viitorul Constanța
Etapa a 22-a
Vineri, 5 februarie
Sepsi OSK Sf. Gheorghe – Politehnica Iași
Sâmbătă, 6 februarie
Astra Giurgiu – FC Argeș
De menționat este faptul că meciul se poate disputa duminică, 7 februarie, în funcție de programul Cupei României.
Universitatea Craiova – Dinamo
Duminică, 7 februarie
UTA Arad – FC Hermannstadt
Gaz Metan Mediaș – Chindia Târgoviște
FCSB – Academica Clinceni
Luni, 8 februarie
FC Viitorul Constanța – FC Voluntari
FC Botoșani – CFR Cluj