Programul meciurilor din turul 3 al Cupei României

0
257

Departamentul Competiții al FRF a realizat, conform criteriului geografic, împerecherea echipelor participante în turul 3 al Cupei României, ediția 2020-2021.

Miercuri, 7 octombrie, ora 14:30

CSA Axiopolis Sport Cernavodă – AS FC Agricola Borcea

ACS Mostiştea Ulmu – AFC Unirea 04 Slobozia

ACS Dacia Unirea Brăila – CS Făurei

AFC Metalul Buzău – CSM Focşani 2007

ACS Hușana Huși – CS Ştiinţa Miroslava

ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ – CS Aerostar Bacău

ACS Şomuz Fălticeni – ACS Foresta Suceava

AS FC Pucioasa – ACS SR Municipal Braşov

CS Afumaţi – CS Concordia Chiajna

CS Viitorul Dăeşti – ACS Vediţa Coloneşti M.S.

U Craiova 1948 SA – Clubul Sportiv Muncitoresc Reșița

CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei – CSC Sânmartin

CS Minaur Baia Mare – ACS Fotbal Comuna Recea

Joi, 8 octombrie

ACSO Filiaşi – CS Pandurii Lignitul Târgu Jiu (ora 14:30)

FC Unirea Dej – AS FC Universitatea Cluj (ora 17:30)

În precedentul tur al Cupei României, al doilea, s-au înregistrat următoarele rezultate:

FC Unirea Dej – ACS Unu Fotbal Club Gloria 7-0

CSM Sighetu Marmaţiei – CS Sportul 2007 Şimleu Silvaniei 1-2

CSC Sânmartin – CS Luceafărul Oradea 8-7

CS Crişul Chişineu Criş – CS Şoimii Lipova 0-2

CS Gloria Lunca-Teuz Cermei – ACS Progresul Pecica 3-1

ACS Pobeda Stár Bisnov – CSC Dumbrăvița 0-1

CSC Ghiroda şi Giarmata Vii – CS Hunedoara 4-1

CS Unirea Ungheni 2018 – AFC Odorheiu Secuiesc 0-1

CSO Cugir – ACS Viitorul Şelimbăr 3-4

CS Viitorul Dăeşti – ACS Flacăra Horezu 5-0

AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni 2-1

AFC Metalul Buzău – CS Blejoi 7-6

CSA Steaua Bucureşti – SC Popeşti-Leordeni 0-1

CS Tunari – CS Afumaţi 0-3

AS FC Agricola Borcea – ACS Înainte Modelu 3-1

ACS Recolta Gheorghe Doja – CS Făurei 2-3

ACS Dacia Unirea Brăila – CS Viitorul Ianca 4-1

ACS Suporter Club Oţelul Galaţi – CSM Focşani 2007 0-1

ACS Hușana Huși – CS Sporting Lieşti 2-1

CSM Bacău – ACSM Ceahlăul Piatra Neamţ 0-4

CSM Paşcani – CS Ştiinţa Miroslava 0-2

În cazul partidelor de mai jos, care nu s-au disputat, deznodământul a fost stabilit în urma deciziilor Comisiei de Disciplină și Etică a FRF.

ACS Industria Galda – AFC Unirea 1924 0-3

CS Sporting Roşiori 2008 – CSM Alexandria 0-3

ACS Unirea Bascov – ACS Vediţa Coloneşti M.S. 0-3

ASC Olimpic Zărneşti – ACS SR Municipal Braşov 0-3

ACS Şomuz Fălticeni – CSM Bucovina Rădăuţi 3-0

CS Victoria Cumpăna – CSA Axiopolis Sport Cernavodă 0-3

ACSO Filiași s-a calificat în turul 3 după ce în partida din care urma să fie desemnat adversarul din turul 2, CSM Jiul Petroşani – CS Gilortul Târgu Cărbuneşti, ambele echipe au fost eliminate din competiție prin decizia Comisiei de Disciplină și Etică.

În urma deciziei de Comitet Executiv din data de 1 octombrie 2020, în partidele în care se vor întâlni formații de Liga 2 cu formații de Liga 3, în ceea ce privește regulile de vârstă ale tinerilor jucători, se vor aplica reglementările de la Liga 3.

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.