Rezultatele și programul meciurilor din Liga Națiunilor

0
188

S-a dat startul celei de a doua ediții a Ligii Națiunilor. Iată rezultatele și programul meciurilor din septembrie.
Liga A
Grupa 1: Țările de Jos, Italia, Bosnia-Her­țegovina, Polonia
Vineri, 4 septembrie: Italia – Bosnia-
Herțegovina 1-1 (Sensi 68’ / Džeko 58’), Țările de Jos – Polonia 1-0 (Bergwijn 62’)
Luni, 7 septembrie: Bosnia-Herțegovina – Polonia, Țările de Jos – Italia (ora 21:45)
Grupa 2: Anglia, Belgia, Danemarca, Islanda
Sâmbătă, 5 septembrie: Islanda – Anglia 0-1 (Sterling 90’+2-pen.), Danemarca – Belgia 0-2 (Denayer 10’, Mertens 77’)
Marți, 8 septembrie: Belgia – Islanda, Danemarca – Anglia (ora 21:45)
Grupa 3: Portugalia, Franța, Suedia, Croația
Sâmbătă, 5 septembrie: Portugalia – Croația 4-1 (João Cancelo 42’, Diogo Jota 59’, João Félix 71’, Silva 90’+6 / Petković 90’+2), Suedia – Franța 0-1 (Mbappé 42’)
Marți, 8 septembrie: Franța – Croația, Suedia – Portugalia (ora 21:45)
Grupa 4: Elveția, Spania, Ucraina, Germania
Joi, 3 septembrie: Germania – Spania
1-1 (Werner 52’ / Gayà 90’+7), Ucraina – Elveția 2-1 (Yarmolenko 15’, Zinchenko 69’ / Seferović 42’)
Duminică, 6 septembrie: Spania – Ucraina, Elveția – Germania (ora 21:45)
Liga B
Grupa 1: Austria, Norvegia, Irlanda de Nord, România
Vineri, 4 septembrie: Norvegia – Austria 1-2 (Haaland 67’ / Gregoritsch 36’, Sabitzer 55’-pen.), România – Irlanda de Nord
1-1 (Puşcaş 26’ / Whyte 87’)
Luni, 7 septembrie: Austria – România, Irlanda de Nord – Norvegia (ora 21:45)
Grupa 2: Cehia, Scoția, Slovacia, Israel
Vineri, 4 septembrie: Scoția – Israel 1-1 (Christie 45’+1-pen. / Zahavi 74’), Slovacia – Cehia 1-3 (Schranz 89’ / Coufal 49’, Dočkal 54’-pen., Krmenčík 87’)
Luni, 7 septembrie: Cehia – Scoția, Israel – Slovacia (ora 21:45)
Grupa 3: Rusia, Serbia, Turcia, Ungaria
Joi, 3 septembrie: Rusia – Serbia 3-1 (Dzyuba 49’ (p), 82’, Karavaev 70’ / A. Mitrović 79’), Turcia – Ungaria 0-1 (Szoboszlai 81’)
Duminică, 6 septembrie: Ungaria – Rusia (ora 19:00), Serbia – Turcia (ora 21:45)
Grupa 4: Țara Galilor, Finlanda, Irlanda, Bulgaria
Joi, 3 septembrie: Bulgaria – Irlanda 1-1 (Kraev 57’ / Duffy 90’+4), Finlanda – Țara Galilor 0-1 (Moore 81’)
Duminică, 6 septembrie: Țara Galilor – Bulgaria (ora 16:00), Irlanda – Finlanda (ora 19:00)
Liga C
Grupa 1: Muntenegru, Cipru, Luxemburg, Azerbaidjan
Sâmbătă, 5 septembrie: Azerbaidjan – Luxemburg 1-2 (Sheydaev 44’ / Krivotsyuk 49’-autogol, Rodrigues 73’-pen.), Cipru – Muntenegru 0-2 (Jovetić 61’, 74’)
Marți, 8 septembrie: Cipru – Azerbaidjan, Luxemburg – Muntenegru (ora 21:45)
Grupa 2: Georgia, Macedonia de Nord, Estonia, Armenia
Sâmbătă, 5 septembrie: Macedonia de Nord – Armenia 2-1 (Alioski 6’-pen., Nestorovski 39’-pen. / Barseghyan 90’+5-pen.), Estonia – Georgia 0-1 (Katcharava 33’)
Marți, 8 septembrie: Armania – Estonia, Georgia – Macedonia de Nord (ora 19:00)
Grupa 3: Grecia, Kosovo, Slovenia, Moldova
Joi, 3 septembrie: Moldova – Kosovo
1-1 (Nicolaescu 21’ / Kololli 72’), Slovenia – Grecia 0-0
Duminică, 6 septembrie: Slovenia – Moldova (ora 19:00), Kosovo – Grecia (ora 21:45)
Grupa 4: Albania, Belarus, Lituania, Kazahstan
Vineri, 4 septembrie: Lituania – Kazahstan 0-2 (Zainutdinov 4’, Kuat 87’), Belarus – Albania 0-2 (Çikalleshi 24’, Bare 79’)
Luni, 7 septembrie: Kazahstan – Belarus (ora 17:00), Albania – Lituania (ora 21:45)
Liga D
Grupa 1: Insulele Feroe, Letonia, Andorra, Malta
Joi, 3 septembrie: Insulele Feroe – Malta 3-2 (K. Olsen 26’, A. Olsen 88’, Hendriksson 90’+1 / Degabriele 38’, Agius 74’), Letonia – Andorra 0-0
Duminică, 6 septembrie: Andorra – Insulele Feroe (ora 16:00), Malta – Letonia (ora 21:45)
Grupa 2: Gibraltar, Liechtenstein, San Marino
Sâmbătă, 5 septembrie: Gibraltar – San Marino 1-0 (Torilla 43’)
Marți, 8 septembrie: San Marino – Liechtenstein (ora 21:45)
 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.