Echipa fanion a Aradului pare să se specializeze în scoruri de 4-2 pe terenuri străine, După Ștefănești, cu Tărlungeniul, UTA a câștigat și la Balotești cu același scor, după „pokerul”  lui Adrian Petre.
„Am început meciul foarte prost, primind gol repede. Am și suferit pentru că ei, pe lângă gol, și-au mai creat câteva ocazii, nu sunt mulțumit de prima repriză. E important că am revenit, că am înscris, am ajuns cu egalitate la pauză, iar în repriza a doua am jucat așa cum mi-aș dori, adică să fim ofensivi și să avem grijă de faza de apărare, în toate detaliile. Nu-mi place să primim gol, dar pe acest teren… Am luat 3 puncte importante, sunt mulțumit, în general. Ne ajută că stăm etapa viitoare, ați văzut pe ce terenuri am jucat cu Clinceni, Călărași, Timișoara, la Ștefănești sau aici. Ne ajută că putem să ne odihnim și să pregătim în liniște meciul de duminica viitoare, cu Târgoviște”, a spus Laurențiu Roșu după meci, pentru uta-arad.ro.